Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|

Kilkanaście firm w Chinach wstrzymało produkcję. Będą opóźnienia w dostawach

82
Podziel się:

Kilkanaście firm działających w Chinach wstrzymało produkcję we wschodniej prowincji Zhejiang, w związku z pojawieniem się tam ogniska koronawirusa SARS-CoV-2 i wydanymi przez władze wytycznymi sanitarnymi - pisze "Rzeczpospolita". Prowincję tę zamieszkuje 64,5 mln mieszkańców. Przez cały październik wykryto tylko jedno lokalne, objawowe zakażenie COVID-19.

Kilkanaście firm w Chinach wstrzymało produkcję. Będą opóźnienia w dostawach
173 przypadki zakażenia koronawirusem w prowincji Zhejiang wystarczyły, aby stanęło kilkanaście fabryk. (Adobe Stock, Jan Becke)

Do podjęcia takiej decyzji przez władze prowincji Zhejiang wystarczyło wystąpienie 173 przypadków SARS-Cov-2 w ciągu jednego tygodnia.

Jak wylicza dziennik produkcję zawiesiły firmy: Ningbo Homelink Eco-Itech Co Ltd, Zhejiang Zhongxin Fluoride Materials Co Ltd, Zhejiang Jingsheng Mechanical & Electrical Co Ltd i Zhejiang Fenglong Electric Co Ltd. W poniedziałkowych notowaniach na giełdzie ich kurs akcji zaczął gwałtownie spadać.

Zheijang Jindun Fans Co. poinformowała, że wstrzymanie produkcji doprowadzi do opóźnień w dostawach wentylatorów. Jak czytamy, każdy z przedsiębiorców objętych lockdownem, zadeklarował pełną współpracę z lokalnymi władzami. To od ich decyzji ma zależeć, kiedy będą mogły wznowić produkcję.

Zobacz także: Webinar mbank_ Eko, elektro czy virtual. Trendy w inwestowaniu, inwestowanie w trendy

Fabryka świata zaciąga hamulec. Zwalnia produkcja w Chinach

Na początku 2021 r. chińska gospodarka rosła w tempie 18 proc. Jesienią dynamika PKB w Państwie Środka spadła poniżej 5 proc. Wcześniejsze decyzje chińskich producentów półprzewodników, również zamykających fabryki z powodu zakażeń SARS-Cov-2, spowodowały kryzys w światowych łańcuchach dostaw. Półprzewodników brakuje m.in. w przemyśle motoryzacyjnym i elektronicznym.

Listopad przyniósł kolejny spadek odczytu PMI dla przemysłu w Chinach - do 49,9 pkt. z poziomu 50,6 pkt. miesiąc wcześniej. Wartość wskaźnika poniżej 50 pkt. oznacza spowolnienie w danym sektorze gospodarki. Ekonomiści prognozowali wprawdzie spadek, ale o 0,1 pkt. do 50,5 pkt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(82)
Bolo
5 miesięcy temu
Te "ognisko koronawirusa" to tylko pretekst, Chiny celowo ograniczają produkcję aby sprzedawać towar za dużo wyższą cenę, chodzi im zwłaszcza o wywołanie hiperinflacji w USA, wtedy to drukowanie nic nie wartego dolara nic nie będzie im dawać i będą musieli podnieść stopy procentowe, a wtedy zakończy się życie na kredyt.
obserwator
5 miesięcy temu
Widziałem na własne oczy w 2003 roku, jak ze Stanów Zjedn, wywożono platformami całe oprzyrządowanie i park maszynowy fabryk amerykańskich do Chin. Pracownicy tracili pracę, mieli łzy w oczach. Wszystko wysyłano do CHRL bo tam produkcja była 75% tańsza. Teraz kiedy wszystko w ich rękach tj. produkcja i dostawy to mogą całemu światu zagrać na nosie. Pandemia będzie siała jeszcze większe spustoszenie. Musimy zmniejszyć apetyty i wrócic do gospodsarek lokalnych, a nie globalnych. Bogaczom odbije się to czkawką. Nie przewidzieli COVIDA.
NWO
5 miesięcy temu
Great Reset
Piłat
5 miesięcy temu
Walka z globalnym ociepleniem ,likwidacja kopalń węgla,,ograniczenie produkcji i zmniejszenie zapotrzebowania na energię,strata oszczędności odłożonych przez ludzi i depopulacja.Piękny plan .A wszystko to przrz bajeczkę o śmiertelnie groźnym wirusie.Przymus szczepień pod nadzorem gestapo i terror przeciw buntującym się.Taki los elity świata zgotowały ludziom !!Nadchodzi era Rasy Panów.Hitler wciąż żywy.
Ello
5 miesięcy temu
Chiny to rozgrywaja Bo stawiaja na rynek w wenetrzny By dokopac Zach Trzeba powiedziec ze rowniez maja problem z energia Duzo zakladow stoi brak pradu Bo zaczeli walke z Australia I to sie odbija Pytanie Czy Chinczk ma pieniadze by kupowac towary ? Bo Inflacja Unich juz jest wieksza jak w Polsce
...
Następna strona