Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Kilkanaście ton martwych ptaków na Mazurach? Tego chce wojewoda mazowiecki

14
Podziel się:

Nawet kilkanaście ton martwych ptaków może zostać przewiezionych z Mazowsza na mazurski poligon wojskowy w Orzyszu. Samorządowcy z Mazur są przeciwni pomysłowi wojewody mazowieckiego. O wszystkim ma zdecydować MON.

Kilkanaście ton martwych ptaków na Mazurach? Tego chce wojewoda mazowiecki
Martwe ptaki mają zostać wywiezione na Mazury (Unsplash.com, Rasyid Maulana)

Nawet kilkanaście ton padłego w związku z ptasią grypą drobiu może trafić z Mazowsza na poligon w Orzyszu, informuje ”Gazeta Olsztyńska”. Jak ustalili dziennikarze – wniosek o wskazanie miejsca na poligonie złożył wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Ostateczną decyzję ma podjąć Ministerstwo Obrony Narodowej. Cytowany przez ”GO” burmistrz Orzysza jest przeciwny temu pomysłowi.

Według informacji podanych przez samorządowca – poligon odwiedził już przedstawiciel wojewody mazowieckiego w celu wyboru miejsca na poligonie.

Poprosiliśmy o potwierdzenie tych informacji rzecznika wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował nas, że w tej chwili nie może nam potwierdzić tych informacji, a urząd skomentuje sprawę w godzinach późniejszych.

Zobacz także: Money. To się liczy

Samorządowcy z Orzysza, Białej Piskiej i Pisza wystosowali oficjalne pismo do wojewody Artura Chojeckiego, w którym przedstawiają swoje negatywne stanowisko w tym temacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Niebieski
rok temu
MON zadecyduje a Wojewodzki Inspektor Sanitarny ma wolne czy urlop.
Autorka książ...
rok temu
Chyba dobrze! Tam i świeże powietrze a i widoki piękne! W Warszawie si spaliny i samoloty a ptaki się ploszą. Miejsce genialne!
Synek_ksiedza
rok temu
... a więc ... Wojewoda mazowiecki jak sama nazwa stanowiska wskazuje może wedle prawa rozporządzać co najwyżej rejonem mazowsza a ustalenia które poczynił dotyczą woj warmińsko mazurskie go a tam są inne jurysdykcję . O umiejscowieniu składowania i utylizacji odpadów tego typu musi zadecydować odpowiedni minister i bierze za to pełna odpowiedzialność . Utylizacja bioodpadow bakutilu i zwierzęcych zwłok powinna być przeprowadzana tak aby nie ucierpialy na tym ani osoby trzecie ani środowisko naturalne ...
POL10000
rok temu
1 kurnik 30tys ptaków w wadzie 1,5kg to jest 45 ton. Jak ktoś pisze że ma problem z pozbyciem się kilkunastu ton to nie wie o czym pisze. Takie coś zakłady utylizacyjne łykną bez problemów. Ale z tego co słyszałem schody się zaczęły jak na fermie po gazowaniu pojawiło się 700t padliny i to jest problem. Tak że nie próbujcie mydlić oczy kilkunastoma tonami.
wiesna
rok temu
Wykopać jeden szyb więcej warszawskiego metra - zasypać i PO ptokach!