Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kim jest Elżbieta Bieńkowska? Były asystent polskiej komisarz UE zatrzymany przez CBA

Elżbieta Bieńkowska jest obecnie polską komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług. W poniedziałek został zatrzymany jej były asystent — Lech B. Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej, kierował on grupą przestępczą zajmującą się przestępstwami gospodarczymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Elżbieta Bieńkowska - polska komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług

Kim jest Elżbieta Bieńkowska?

Elżbieta Bieńkowska stanowisko komisarza Komisji Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw objęła w listopadzie 2014 roku. W 2007 roku niepodziewanie została ministrem rozwoju regionalnego w pierwszym rządzie Donalda Tuska. Elżbieta Bieńkowska to była senator z ramienia Platformy Obywatelskiej, wicepremier oraz minister infrastruktury i rozwoju.

Elżbieta Bieńkowska urodziła się w 1964 r. w Katowicach. Ukończyła filologię orientalną na Uniwersytecie Jagiellońskim, Krajową Szkołę Administracji Publicznej oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej. W latach 1999-2007 była dyrektorem Wydziału Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. W listopadzie 2007 r. objęła funkcję ministra rozwoju regionalnego, którą pełniła przez 6 lat.

W 2013 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski na wniosek premiera powołał Elżbietę Bieńkowską na urzędy wicepremiera oraz ministra infrastruktury i rozwoju. Funkcje te pełniła do września 2014 roku, gdy objęła stanowisko komisarza Komisji Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw, którą sprawuje obecnie.

Były asystent Elżbiety Bieńkowskiej zatrzymany przez CBA

W poniedziałek został zatrzymany były asystent Elżbiety Bieńkowskiej — Lech B. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik, kierował on grupą przestępczą zajmującą się przestępstwami gospodarczymi — podaje PAP.

Jak informuje prokuratura, Lech B. miał popełnić wiele przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu, m.in. dotyczących wyłudzenia dotacji unijnych oraz kredytów. Ewa Bialik zaznaczyła, że mężczyzna powoływał się na wpływy. Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA potwierdził zatrzymanie sześciu osób przez agentów katowickiej delegatury Biura.

- Śledztwo dotyczy powoływania się na wpływy i wyłudzenia pieniędzy na szkodę Narodowego Centrum Badań Rozwoju na różnego rodzaju projekty — powiedział Brodowski, cytowany przez PAP. Grupa miała też próbować wyłudzić 10 mln zł na szkodę Beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw. Zatrzymani mieli doprowadzić do szkody w mieniu NCBR na kwotę 2 mln zł.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-03-2019

ZicoW KONCU ZNOWU COS Sie zaczyna dziac. Glosowalem na pis po to zeby powsadzali zlodzieji! A tu zaraz nastepne wybory a zlodziejskie mordy jak sie smialy … Czytaj całość

11-03-2019

donaldale jaja ale jaja komisarz europejski od jaj komisarzy

11-03-2019

pepekto pracuje za 5 tysięcy?

Rozwiń komentarze (7)