Notowania

Kim jest Jerzy Starak? Farmaceutyczny gigant, jeden z najbogatszych Polaków

Jerzy Starak, kontrolujący giganta farmaceutycznego Polpharmę, jest jednym z najbogatszych Polaków. Jego pasierb Piotr Woźniak-Starak zaginął w nocy z soboty na niedzielę na jeziorze Kisajno. W poniedziałek potwierdziła to oficjalnie prokuratura.

Podziel się
(PAP)
Piotr Starak regularnie melduje się w dziesiątce najbogatszych Polaków (Fot: Adam Warżawa)

Jerzy Starak ma majątek szacowany na 6 miliardów złotych - to najświeższe dane, za 2019 rok. To mu daje rokrocznie miejce w pierwszej dziesiątce najbogatszych Polaków, na ogół 5.-6. miejsce. Na tę fortunę składają się udziały w koncernach farmaceutycznych, Polpharmie i Polfie, a także udziały Herbapolu Lublin i Zakładów Tłuszczowy Kruszwica.

Jerzy Starak jest również wspólnikiem żony Anny w Belvedere — Łazienki Królewskie, a także właścicielem Spectra Holding.

Jerzy i Anna Starakowie są także wielbicielami sztuki. Mają kolekcję dzieł sztuki XX wieku, która zawiera prace Wilhelma Sasnala, Magdaleny Abakanowicz, Henryka Stażewskiego, Wojciecha Fangora, a także Xawerego Dunikowskiego. Poza tym para może pochwalić się kilkoma posiadłościami, na przykład na Mazurach, w Konstancinie, w Zakopanem i pod Genewą.

Jerzy Starak był dwukrotnie żonaty: z pierwszą żoną ma syna Patryka, a z drugą, restauratorką i bizneswoman Anną Woźniak-Starak - córkę. Julia Starak ukończyła szwajcarski Aiglon College, a także amerykański Uniwersytet Browna. Pasierbem, a synem z pierwszego małżeństwa drugiej żony Jerzego Staraka, jest Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, prywatnie mąż Agnieszki Woźniak-Starak, gwiazdy telewizyjnej.

Zobacz też: Piotr Woźniak-Starak udaje, że... całuje Edwarda Miszczaka

Źródło:
money.pl
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące