Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|

Kinga Duda doradcą prezydenta. "Bez samochodu, bez budżetu". Bronisław Komorowski komentuje

1203
Podziel się:

Kinga Duda nie tylko nie otrzyma pensji za doradzanie głowie państwa, ale nie będzie też miała żadnych większych przywilejów - wynika z informacji money.pl. Bronisław Komorowski komentuje dla money.pl: można słuchać rad rodziny. Ale formalizacja tego to bardzo zły pomysł.

Kinga Duda doradcą prezydenta. "Bez samochodu, bez budżetu". Bronisław Komorowski komentuje
Kinga Duda nie może liczyć w nowej pracy ani na pensję, ani na inne apanaże (PAP, Leszek Szymański)

- Kindze Dudzie nie będzie przysługiwać ani budżet, ani ochrona, ani samochód służbowy - zapewnia w rozmowie z money.pl Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta RP. Córka prezydenta nie może też liczyć na pensję - będzie bowiem jednym z trzynastu społecznych doradców głowy państwa. Wynagrodzenia dostają tylko ci etatowi - a tych jest obecnie siedmiu.

Jak słyszymy w Kancelarii Prezydenta RP, porady Kingi Dudy nie będą dotyczyły konkretnych obszarów życia państwa. Tego prezydent raczej wymaga od doradców, którzy otrzymują pensję. Córka prezydenta w roli społecznego doradcy nie będzie miała konkretnych obowiązków. Ma za to "doradzać na bieżąco".

Zobacz także: Beata Szydło pytana o syna. "Hejt, który spadł na moją rodzinę, był nieuprawniony i bolesny"

Zatrudnienie córki przez prezydenta dziwi jednak Bronisława Komorowskiego. W rozmowie z money.pl przyznał, że on czasem też pytał swoje dzieci o radę - na przykład w kwestii działalności organizacji pozarządowych. - Jednak nigdy przez myśl mi nie przeszło, żeby to formalizować - dodaje były prezydent.

"To wyróżnienie i możliwości"

Jak mówi Bronisław Komorowski, doradcy prezydenta nie mają sprecyzowanych obowiązków - i to zarówno ci etatowi, jak i ci społeczni.

Pojawiają się za to na spotkaniach czy konferencjach, również tych międzynarodowych. - No i są z zasady blisko ucha prezydenta - dodaje Bronisław Komorowski.

Komorowskiemu doradzali znani politycy, ekonomiści, naukowcy czy byli opozycjoniści, jak na przykład Tadeusz Mazowiecki, Henryk Wujec, Tomasz Nałęcz czy Jan Lityński.

- Doradcy są zawsze od czegoś, na przykład od jakiejś dziedziny życia społecznego - zauważa Komorowski. Dodaje, że w jego kancelarii wyjątkową pozycję miał Tadeusz Mazowiecki, który był doradcą strategicznym.

- Wyznaczając doradców, prezydent chce oczywiście wyróżnić pewne osoby, ale też wskazać na ważne dla siebie środowiska - mówi money.pl Komorowski. I nie ukrywa, że takim ważnym środowiskiem byli dla niego np. opozycjoniści z czasów PRL.

- A na jakie środowisko chce wskazać prezydent Duda, przyjmując do pracy społecznej swoją córkę? Że wyjątkowo ważna jest dla niego rodzina? - ironizuje były prezydent. I dodaje, że już tak bardzo go to nie dziwi, gdyż "środowisko PiS często działa w ten sposób", że zatrudnia rodziny na eksponowanych stanowiskach. Komorowski przypomina tu przykład stryja prezydenta, który trafił do rady nadzorczej PKP Cargo.

Według Komorowskiego funkcja doradcy prezydenta może bardzo pomóc Kindze Dudzie w przyszłej karierze. Będzie mogła w końcu pojawiać się na ważnych spotkaniach, w tym na międzynarodowych konferencjach. A bycie blisko prezydenta otwiera wiele drzwi.

Na pytanie, w jaki sposób prezydentowi może doradzać osoba ze świetnym wykształceniem, choć z ciągle niewielkim doświadczeniem zawodowym, Bronisław Komorowski rozkłada ręce. Ale zaraz potem przypomina słowa córki prezydenta z ostatniej kampanii wyborczej.

- Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek - mówiła wtedy Kinga Duda.

- Może więc chodzi o doradzanie w kwestiach LBGT? - zastanawia się pół żartem, pół serio były prezydent.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1203)
Adam
2 lata temu
Gratuluję Prezydentowi i Pierwszej Damie mądrej i ślicznej Córki - powodzenia życzę !!! : ((( A opozycja znowu płacze.Prezydent ma córkę a opozycja nie nawet jakiej płci ma dziecko.Poznaje jedynie po tęczowej fladze zielonych włosach i wiecznie niezadowolonych jak ich rodzice : ))):???
Sława
2 lata temu
A gdzie ma to doświadczenie zdobyć kiedy praca gratis też jest wg opozycji nadużyciem kogo miał zatrudnić może córkę Komorowskiego albo Tuska !? -- To nas NIC nie kosztuje i może mu doradzać !!! Brunek niech lepiej z szogunem na ryby pojedzie, bo to, że komorowskiemu nie przeszlo coś przez mysl wcale mnie nie dziwi - jemu żadko coś przechodzi przez mysl ale po co to wyartykułował ?? a może mógł zatrudnić w roli doradcy SŁAWOMIRA N.
ZAS
2 lata temu
Komorowski-jak córcia z córcią Rzeplińskiego założyły fundację i doiły Polaków to było OK ? --- Brunkowi doradzali doradcy z narodu marksistowskiego..... ileż jadu pan wydalił z siebie... ależ wstyd ! --- O Komorowskim to nie chcą ludzie czytać, nic sensownego nigdy nie POwiedział.
pm
2 lata temu
Bronisław Komorowski nie załapał się na doradcę i zazdrości:) swoją drogą to spec od szogunów etc:) i nie przystaje do obecnej rzeczywistości. Wiadomo, że jest przeciw. Nie mam nic przeciwko Kindze Dudzie i jej zaangażowaniu u boku taty Prezydenta RP. Zyczę sukcesów. Kompetentna, sympatyczna etc młoda kobieta. To sama przyjemność pracować z taką osobą. Ja chcę też:) Wszystkiego dobrego:)
ANNA
2 lata temu
Bardzo Dobrze. Szczera do bólu może być tylko rodzina. Pan BUL-KOMOROWSKI - MIAŁ SWOJE PIĘĆ MINUT. My temu Panu już dziękujemy. Pani Kinga -to super doradca dla swego Ojca. Ładna, wykształcona. Takiego doradcy potrzebuję Jej Ojciec. Brawo dla Rodziny Pana PREZYDENTA DUDY.
...
Następna strona