Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KO ma swój pomysł na bon wakacyjny. 500 zł praktycznie dla wszystkich

500 zł na wakacje, ale dla wszystkich na stałe mieszkających i pracujących w Polsce, ale też emerytów, rencistów i dzieci – to odpowiedź Koalicji Obywatelskiej na projekt bonu turystycznego, który przedstawił Andrzej Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com)
Andrzej Duda zaprezentował założenia bonu wakacyjnego dla dzieci. KO ma swój pomysł

Koalicja Obywatelska ma swoja odpowiedź na propozycję bonu turystycznego, który w poniedziałek przedstawił prezydent Andrzej Duda. Przypomnijmy, że dodatkowe środki w wysokości 500 zł będą przysługiwały tylko dzieciom. Rodzice otrzymają je w formie kodu.

Koalicja Obywatelska wniosła do Sejmu projekt, który był prezentowany już pod koniec maja w Krakowie. Zakłada on, że z czeku o wartości 500 złotych brutto będą mogły skorzystać osoby posiadające stałe miejsce zamieszkania w Polsce i dodatkowo zatrudnione na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej (niezależnie od uzyskiwanych przychodów), a także prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – informuje PAP.

Czek przysługiwałby ponadto osobom posiadającym status ubezpieczonego w KRUS lub ZUS, osobom niepełnosprawnym z orzeczeniem, osobom zarejestrowanym w Urzędzie Pracy jako bezrobotne i pobierające zasiłek, emerytom, rencistom oraz współmałżonkom osób uprawnionych, również małoletnim dzieciom, młodzieży i studentom do 26 roku życia.

Obejrzyj: Bon turystyczny po nowemu. "Realnie większość gospodarstw domowych otrzyma 1000 zł wsparcia"

Wsparcie można wykorzystać wyłącznie na realizację usług turystycznych poza miejscem zamieszkania, lecz na terenie Polski.
Przy założeniu, że z czeku skorzystają wszyscy uprawnieni, koszt programu to około 18 mld złotych.

- To kwota adekwatna, uszyta na miarę potrzeb ratowania branży turystycznej, która jest w głębokim kryzysie. Zakładamy w projekcie, że program potrwa trzy lata, więc finansowanie rozłoży się na trzy okresy budżetowe. Oznacza to, że średni koszt programu, przypadający na jeden rok budżetowy to 6 mld złotych – powiedziała Monika Wielichowska, która przedstawiła projekt dziennikarzom.

Bon turystyczny. Marszałek Senatu studzi zapał prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bon wakacyjny, urlop, Andrzej Duda, koalicja obywatelska, gospodarka, wiadomości, wakacje
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2020

danjaciekawe skąd wezmą pieniądze, bo za ich czasów czyli PO i Nowoczesna nie mieli ani na 500 plus, ani na emerytów, podwyższali podatki i wiek … Czytaj całość

09-06-2020

AdamTylko KO, kolejne obietnice. 8 lat obiecywali i chyba coś nie wypaliło bo naród ich nie wybrał

09-06-2020

program Ko to POtęgaKo jak zwykle przedstawiła bardzo oryginalny pomysł, na który PiS nigdy nie wpadł.

Rozwiń komentarze (76)