Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

KO ma swój pomysł na bon wakacyjny. 500 zł praktycznie dla wszystkich

76
Podziel się:

500 zł na wakacje, ale dla wszystkich na stałe mieszkających i pracujących w Polsce, ale też emerytów, rencistów i dzieci – to odpowiedź Koalicji Obywatelskiej na projekt bonu turystycznego, który przedstawił Andrzej Duda.

Andrzej Duda zaprezentował założenia bonu wakacyjnego dla dzieci. KO ma swój pomysł
Andrzej Duda zaprezentował założenia bonu wakacyjnego dla dzieci. KO ma swój pomysł (pixabay.com)

Koalicja Obywatelska ma swoja odpowiedź na propozycję bonu turystycznego, który w poniedziałek przedstawił prezydent Andrzej Duda. Przypomnijmy, że dodatkowe środki w wysokości 500 zł będą przysługiwały tylko dzieciom. Rodzice otrzymają je w formie kodu.

Koalicja Obywatelska wniosła do Sejmu projekt, który był prezentowany już pod koniec maja w Krakowie. Zakłada on, że z czeku o wartości 500 złotych brutto będą mogły skorzystać osoby posiadające stałe miejsce zamieszkania w Polsce i dodatkowo zatrudnione na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej (niezależnie od uzyskiwanych przychodów), a także prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – informuje PAP.

Czek przysługiwałby ponadto osobom posiadającym status ubezpieczonego w KRUS lub ZUS, osobom niepełnosprawnym z orzeczeniem, osobom zarejestrowanym w Urzędzie Pracy jako bezrobotne i pobierające zasiłek, emerytom, rencistom oraz współmałżonkom osób uprawnionych, również małoletnim dzieciom, młodzieży i studentom do 26 roku życia.

Zobacz także: Obejrzyj: Bon turystyczny po nowemu. "Realnie większość gospodarstw domowych otrzyma 1000 zł wsparcia"

Wsparcie można wykorzystać wyłącznie na realizację usług turystycznych poza miejscem zamieszkania, lecz na terenie Polski.
Przy założeniu, że z czeku skorzystają wszyscy uprawnieni, koszt programu to około 18 mld złotych.

- To kwota adekwatna, uszyta na miarę potrzeb ratowania branży turystycznej, która jest w głębokim kryzysie. Zakładamy w projekcie, że program potrwa trzy lata, więc finansowanie rozłoży się na trzy okresy budżetowe. Oznacza to, że średni koszt programu, przypadający na jeden rok budżetowy to 6 mld złotych – powiedziała Monika Wielichowska, która przedstawiła projekt dziennikarzom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(76)
lusia
3 lata temu
dac tym co pracuja dzieci juz maja 500
Stary
3 lata temu
Nikt ci nie da tyle co obieca PO i Czaskoski?
Stary
3 lata temu
Nikt ci nie da tyle co obieca PO i Czaskoski?
Ania
3 lata temu
Przynajmniej to jest sprawiedliwe.
Antysocial
3 lata temu
Dzień dobry. W d sobie wsadzcie swoje bony +500 i resztę. Przestańcie mnie okradac i próbować kupić za własne pieniądze!!! Wybieram głową nie portfelen
...
Następna strona