Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kolejka na Kasprowy Wierch. Trzeba czekać 6 godzin

418
Podziel się:

Takich tłumów jeszcze nie było. Po kilku dniach niepogody nad Tatrami zaświeciło słońce, a turyści masowo wyruszyli na górskie szlaki. Chętni do wjechania koleją linową na Kasprowy Wierch muszą uzbroić się w cierpliwość.

Chętni do wjechania koleją linową na Kasprowy Wierch muszą uzbroić się w cierpliwość.
Chętni do wjechania koleją linową na Kasprowy Wierch muszą uzbroić się w cierpliwość. (WP.PL)
bEDXVGol

Pula biletów na kolejkę przeznaczonych do rezerwacji internetowej na czwartek i piątek została już wyprzedana. Pozostały jedynie bilety dostępne w sprzedaży w kasach.

- Turyści, którzy chcą kupić bilety zwykłe w kasie, muszą odstać w kolejce nawet pięć do sześciu godzin. Zachęcamy do korzystania z przedsprzedaży internetowej na wybrany dzień, którą można dokonać z dużym wyprzedzeniem - powiedziała PAP Małgorzata Malesa z biura prasowego Polskich Kolei Linowych.

bEDXVGon

Chociaż moc przewozowa kolejki to 360 osób na godzinę, to zgodnie z ustaleniami z Tatrzańskim Parkiem Narodowym kolejka na Kasprowy Wierch może przewieźć na godzinę jedynie 180 osób. Takie regulacje władze Tatrzańskiego Parku Narodowego tłumaczą względami ochrony przyrody.

Co ciekawe, turyści wolą odstać sześć godzin w kolejce niż pójść pieszo. Wycieczka na Kasprowy Wierch z Kuźnic zielonym szlakiem zajmuje około trzech godzin.

Zobacz także: Obejrzyj: Paweł Borys: Koleje linowe to bardzo rentowny biznes
bEDXVGot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDXVGoO
KOMENTARZE
(418)
TREVOR
2 lata temu
,, kogo nie stać na Krynice - ten jedzie za granice".
obsrewator
2 lata temu
kwater coraz więcej , ludzi coraz więcej a kolejka jedna ... jak to przeskoczyć ...
carlos
2 lata temu
Może niech Biedre na szczycie postawią i raz dziennie przecene zrobią. Kolejki sie rozładują jeno mig.
bEDXVGoP
znafca
2 lata temu
Teraz na wakacje nad Baltykiem to trzeba brac kredyt. Na odpoczynek i na leczenie po plywaniu wsrod toksyn postradzieckich.
L.
2 lata temu
Kolejki do kolejki były zawsze, pierwszy raz byłam tam równo pół wieku temu i było to samo.Lubię jeździć kolejkami, ale też i chodzić po szlakach, jedno drugiemu nie przeszkadza, to dwa różne doświadczenia, ale 6 godzin bym nie stała, po prostu dopłaciłabym do takiego biletu u pośrednika i pojechała bez czekania 😄 Co mnie natomiast drażni, to pseudotroskliwość o środowisko, to ograniczenie wjazdów, większość tych kolejkowiczów i tak zjedzie z powrotem, jakież to wielkie szkody zrobią na szczycie i tak zadeptanym od dziesięcioleci, ze stacją meteo, co i tak nie przeszkadza kozicom, widać je często tuż koło kolejki.Jestem w Alpach, tu kolejek są setki, bez czekania, na Klein Matterhorn przepustowość jest 2000 osób na godzinę, a przyroda przepiękna, kilka dni temu spotkałam na szlaku świstaki, więc nie rozumiem, czy ktoś w ogóle robił jakieś sensowne analizy,jakie jest realne zagrożenie.
...
Następna strona