Trwa ładowanie...
bDItgEeZ

Notowania

Tatry – Wszystkie wiadomości

7
11.02.2021 8:38

MTSL
 / 
Money. To się liczy. Ruszają hotele i stoki. Podhale boi się oblężenia

Dziś w programie tematem luzowanie obostrzeń i sytuacja przedsiębiorców w górskich kurortach. Gościem będzie Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Zapraszamy od 9.15.

89
26.12.2020 11:30

EPIDEMIA
 / 
Turystyka. Tatry opustoszały. "Tragiczny rok"

"W tym roku Tatry odwiedzi o 40 proc. mniej turystów niż w 2019. To tragiczny rok dla turystyki" - ocenia prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz. Zakopane szacuje, że tylko z tytułu opłaty miejscowej do kasy miasta wpłynie blisko 1 mln zł mniej.

160
24.07.2020 12:16

ZAKOPANE
 / 
Koronawirus przy kolejce na Kasprowy Wierch. Zakażeni pracownicy

Trzech pracowników Polskich Kolei Linowych, którzy obsługują kolejkę na Kasprowy Wierch w Zakopanem, jest zarażonych koronawirusem. Spółka zapewnia jednak, że nie mieli oni kontaktu z turystami.

22
08.07.2020 14:49

WAKACJE
 / 
TPN rozładował korki do Morskiego Oka. "Był smród, hałas i frustracja"

Tatrzański Park Narodowy wprowadził internetową rezerwację miejsc do parkowania. - Ta usługa cieszy się dość dużą popularnością. Kto jeździł do Morskiego Oka, zdaje sobie sprawę, że w okolicach godzin 9 - 11 tworzyły się tam gigantyczne korki.Trzeba było stać godzinę po to, żeby ostatecznie nie zaparkować, bo miejsca i tak już były zajęte. Korki nie służyły też środowisku. Dlatego wprowadziliśmy zmianę zasad. Kto nie będzie mógł zarezerwować miejsca przez internet, może dojechać do Morskiego Oka specjalnym busem - wyjaśniał w programie "Newsroom" WP Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

121
26.06.2020 15:47

WAKACJE
 / 
Wyjazd w góry po nowemu. Za parking zapłacisz w aplikacji

Wielu Polaków na urlop wybierze się w polskie góry. A skoro będzie nas więcej niż zwykle, to trzeba przygotować się na różne problemy z tym związane. Jedno z rozwiązań proponuje Tatrzański Park Narodowy. - Zdecydowaliśmy się sprzedawać bilety parkingowe przy Morskim Oku przez aplikację mobilną - mówi w programie "Newsroom" Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zachęca jednocześnie do korzystania z usługi, która nie tylko jest wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna z punktu widzenia epidemiologicznego. - Pewnie na początku część turystów nie będzie miała biletów, ale będą tworzyć się korki. Chcemy jednak nauczyć turystów, by nie mając biletu, nie jechali pod Morskie Oko samochodem - mówi Szymon Ziobrowski.

bDItgEfb
342
10.06.2020 13:02

TPN
 / 
Kolejka na Hali Goryczkowej do modernizacji. Państwo chce przeorać Tatry, eksperci biją na alarm

Państwowy właściciel kolejki krzesełkowej na Hali Goryczkowej planuje jej remont, połączony z rozbudową poprowadzonego obok stoku. W grę wchodzi nawet jego sztuczne naśnieżanie i poprowadzenie rurociągu przez góry. Tymczasem naukowcy związani z ochroną przyrody apelują o umiar.

21
30.01.2020 6:55

TATRY
 / 
Tatrzański Park Narodowy podnosi ceny. Będzie drożej

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego tłumaczą podwyżkę wzrostem kosztów utrzymania infrastruktury turystycznej.

418
25.07.2019 13:39

TATRY
 / 
Kolejka na Kasprowy Wierch. Trzeba czekać 6 godzin

Takich tłumów jeszcze nie było. Po kilku dniach niepogody nad Tatrami zaświeciło słońce, a turyści masowo wyruszyli na górskie szlaki. Chętni do wjechania koleją linową na Kasprowy Wierch muszą uzbroić się w cierpliwość.

116
23.07.2019 11:33

TATRY
 / 
Sonik zabrał przyjaciół z Anglii w Tatry. "Nigdy tak się nie wstydziłem"

- W najbliższą sobotę po raz ósmy organizujemy akcję sprzątania Tatr - powiedział w programie „Money. To się liczy” Rafał Sonik. – Skąd pomysł? Ze wstydu. Przyjechali do mnie znajomi z Anglii. Byłem dumny z tego, że pokażę im polskie góry. Może nie tak wysokie jak Alpy czy Pireneje, ale równie pięknie. Poszli na wycieczkę i ręce mi opadły. Paliłem się ze wstydu i to tak do granic możliwości, choć nadrabiałem miną. Co krok to porzucona plastikowa butelka, puszka, stary but… Przeżyłem to mocno. Na koniec pomyślałem: przecież nie musiałem się wstydzić, to można posprzątać. I tak się zaczęło. Za pierwszym razem tysiąc wolontariuszy zebrało ponad 1,5 tony śmieci. Teraz z roku na rok jest lepiej.

bDItgEfh
1
23.07.2019 8:48

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Polskie drogi: prędkość i przeciążone auta

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o bezpieczeństwo na polskich drogach, gościem będzie dr Karolina Wieczorek, rzecznik prasowa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. W drugiej części o obawach branży przed podatkiem handlowym mówi Rafał Sonik, biznesmen i kierowca rajdowy. Zapraszamy od 9.15.

2
23.06.2019 11:57

TURYSTYKA
 / 
PKL mogą nie ruszyć z gigantycznymi inwestycjami. "Od roku nikt z nami nie rozmawiał"

Polskie Koleje Linowe zapowiedziały wielkie inwestycje na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Władze parku są jednak deklaracjami zaskoczone - wypowiedziały umowy PKL już rok temu, a od tej pory nikt miał nie rozmawiać z nimi w tej sprawie.

05.01.2015 21:38

TATRY
 / 
Uwaga turyści! Wzrasta zagrożenie lawinowe w Tatrach

- Warunki do pieszych wypraw w góry są skrajnie niekorzystne - tłumaczy Piotr Bednarz ratownik dyżurny TOPR. Miejscami śnieg sięga do pasa i wyżej.

09.11.2014 10:10

TATRY
 / 
Protest pod Tatrami. Ekolodzy pobili się z góralami

Zwierzęta wożące turystów do Morskiego Oka cierpią - uważają aktywiści. Szarpaninę zakończyła akcja policji.

bDItgEfi
25.08.2014 7:55

TATRY
 / 
Śnieg i mróz na szczytach Tatr. Czeka nas szybka zima?

Niewielka warstwa śniegu pokryła m.in. widoczne z Zakopanego szczyty Świnicy, Wołoszyna czy Orlej Perci. W Zakopanem termometry pokazywały sześć stopni ciepła.

24.08.2014 22:45

TATRY
 / 
Akcja ratunkowa w Tatrach. Turyści poszli w góry w klapkach, złapał ich mróz

Do centrali TOPR zadzwonili przypadkowi turyści, którzy na Przełęczy Zawrat odnaleźli śpiącego mężczyznę.

19.08.2014 9:41

TATRY
 / 
W drodze do Morskiego Oka meleksy zastąpią zwierzęta. Na stałe?

Jeśli elektryczne pojazdy sprawdzą się na stromej drodze, zastąpią pracujące tam zwierzęta.

27.07.2014 14:22

TATRY
 / 
Tłumy turystów w Tatrach. Kolejki na Rysy czy Giewont

Władze parku spodziewają się największego ruchu turystycznego w połowie sierpnia. W sierpniu ubiegłego roku po Tatrach wędrowało ponad 650 tys. osób.

17.07.2014 8:55

TATRY
 / 
Poszukiwania turystów w Tatrach. Matka z synem znaleźli się na Słowacji

Matka z nastoletnim synem zeszli ze szczytu Rysów na stronę słowacką i tam pozostali na noc. W środę po południu wysłali SMS-a z tą informacją do Polski, jednak wiadomość dotarła dopiero dzisiaj rano.