Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|
aktualizacja

Kolejna akcja CBA. Zatrzymano 4 osoby w związku z korupcją przy dostawach do KGHM

94
Podziel się:

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby podejrzewane o korupcję przy dostawach urządzeń do kopalń do KGHM w latach 2012-2016. Kwoty wielokrotnie przyjmowanych łapówek miały dochodzić do 65 tys. zł.

Wysokość łapówek miała być uzależniona od wartości zamówienia.
Wysokość łapówek miała być uzależniona od wartości zamówienia. (WP.PL)

Jak informuje CBA, zatrzymano cztery osoby, w tym dwóch pracowników grupy kapitałowej KGHM pełniących tam funkcje kierownicze oraz dwóch przedsiębiorców działających na terenie Dolnego Śląska.

Śledztwo, które zostało wszczęte w oparciu o materiały własne CBA, dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w latach 2012-2016 przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania, pracownicy spółek z grupy kapitałowej KGHM przyjmowali cyklicznie od przedsiębiorców korzyści majątkowe w zamian za preferowanie ich firmy przy udzielaniu zamówień na dostawę urządzeń do kopalń.

Kwoty wręczanych łapówek miały być uzależnione od wartości zamówienia i wynosiły od kilku tysięcy złotych do 65 tys. zł. Wartość prowadzonych przez spółki zamówień wynosiła od 30 tys. zł do 1,5 mln zł.

Zatrzymania przeprowadzili funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA. Wszystkie zatrzymane osoby zostaną przewiezione do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej.

Na polecenie prokuratury agenci CBA przeszukują miejsca zamieszkania oraz miejsca pracy zatrzymanych i zabezpieczają dowody przestępstw.

To kolejne przeprowadzone przez CBA zatrzymanie osób związanych z państwową spółką w ostatnich dniach. W piątek CBA zatrzymało pracowników Zakładów Chemicznych Police i przedstawiono im zarzuty korupcji menadżerskiej. Przyznali się do winy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(94)
jamys
4 lata temu
Don Schettino zagryza wargi, kumpli zamykają............. Ale Donaldino wróci i wszystko będzie jak było........
gosc
4 lata temu
Widać strategię typu znajdźmy coś żeby nie mówiło się o Kaczyńskim :)
Dość okradani...
4 lata temu
W końcu! Kiedy następne śledztwa? W sprawie kongijskiej i kanadyjskiej?
Komitet Centr...
4 lata temu
Rok wyborczy to musimy trochę ludzi zamknąć by suweren widział że rząt działa.
się pytam
4 lata temu
czy klawinkiego z Kazetó z głogówa tez aresztują?
...
Następna strona