Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Kolejny wolny dzień od pracy? Episkopat chce dłuższych świąt Bożego Narodzenia

118
Podziel się

Oficjalnie chodzi nie o kwestie religijne, a o upamiętnienie zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Pod petycją podpisał się m.in. abp Stanisław Gądecki.

Kolejny wolny dzień od pracy? Episkopat chce dłuższych świąt Bożego Narodzenia
Obecnie w Polsce mamy 13 dni ustawowo wolnych od pracy (Archidiecezja Poznańska/Twitter)
bEqVMjaZ

Petycja dotyczy ustanowienia 27 grudnia świętem państwowym. Wprawdzie dotyczy to historii walki o niepodległość, ale przecież tylko dzień po drugim dniu świąt Bożego Narodzenia.

Gdyby zatem rządzący zdecydowali się ustanowić 27 grudnia świętem państwowym, świąteczna laba trwałaby trzy doby.

Jak poinformowała Archidiecezja Poznańska na Twitterze, abp Stanisław Gądecki i dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości Przemysław Terleckiego deklaracje podpisali wspólnie.

bEqVMjbb

W akcję, jak zauważa "Gazeta Wyborcza", zaangażował się również IPN. Na stronie Instytutu opublikowano zaproszenie do wszystkich osób, samorządowców z Wielkopolski, Pomorza, Kujaw oraz Ziemi Lubuskiej, a także innych chcących przyłączyć się do upamiętnienia Powstania Wielkopolskiego.

Zobacz także: Wraca rynek pracownika? Sedlak: Nadmiar osób niewykwalifikowanych

Ile - na razie bez 27 grudnia - mamy dni wolnych od pracy w Polsce? Zgodnie z ustawą jest ich co roku 13. Od lat eksperci gospodarczy zastanawiają się nad tym czy dużo to, czy jednak mało.

bEqVMjbh

Tymczasem, jak się okazuje po analizie danych Eurostatu, nie wyglądamy na bardzo leniwych. Wręcz przeciwnie, zajmujemy miejsce wśród krajów, w których pracuje się najwięcej.

Z liczbą 240 dni daliśmy się wyprzedzić jedynie Grecji (256 dni), Islandii (253 dni) i Szwajcarii (250 dni). Na drugim końcu skali uplasowały się Dania (216 dni), Norwegia (222 dni) oraz Finlandia i Francja (po 227 dni). Może zatem jeszcze jeden dzień wolny nie zaszkodzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqVMjbC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(118)
Maniek w gumo...
miesiąc temu
Ludzie chcą pracy i chleba, a nie kolejnych świąt.
Wars
miesiąc temu
Od 15 grudnia do 6 stycznia zamknijcie wszystkie sklepy (poza spożywczymi), dla dzieci i młodzieży zróbcie ferie zimowe i otwórzcie wszystkie kościoły nawet te nie ogrzewane. Wierni będą walić drzwiami i oknami, pod warunkiem, że dodatkowo wyłączycie internet, sieć komórkową a w telewizji będzie można oglądnąć TVP i TV Trwam. Pan Gądecki za 2-3 lata zdziwi się, że pod kościołami będzie tylu żebraków jak w średniowieczu bo w tym kierunku zmierza.
krab
miesiąc temu
Ja wyślę petycję do rządu, aby pracować tylko jeden dzień w tygodniu. Takie coś zlikwiduje bezrobocie. Każdy będzie miał pracę jak będzie pracował raz w tygodniu. No dobra, przesadziłem! Praca tylko dwa dni w tygodniu. Co kogo obchodzą święta kościelne, jak tylko wyznawcy federacji PiS chodzą do kościołów. W kościołach Boga stwórcy już nie ma. Jest Bóg PiS.
bEqVMjbD
parówka
miesiąc temu
Stasiu wy świętujecie cały rok .
brawo my
miesiąc temu
danina diecjezjalna za mała więc następne święto pełnego koszyka p. Gądecki
...
Następna strona