Notowania

Co łączy Kubę Wojewódzkiego z Anną Popek

Są ważniejsze sprawy niż unijny budżet i stopy procentowe - pisze Bartosz Chochołowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Świat został zelektryzowany informacją, że Kuba Wojewódzki usunął swój profil na Facebooku. Na Mazowszu zaobserwowano kruki, które z wrażenia zamarły w locie oraz płaczące wierzby. Na tym nie koniec. Do akcji wkroczył również Bruce Willis, Anna Grodzka i Anna Popek. Nic już nie będzie takie jak dawniej po _ coming out _ celebrytki.

Generalnie ostatnio newsy nie sprzyjają ludziom o wysokim ciśnieniu. Zawał, wylew, i tym podobne - gwarantowane. Mnie ratuje to, że dopiero gdy mam podniesione ciśnienie, to jest normalne. Dlatego dotrwałem do dziś. Ale lekko nie jest, ale kawę musiałem ograniczyć.

Z jednej strony zaatakowała seria - na szczęście pozytywnych - newsów o naszym sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Trybunał w Strasburgu odtajnił postępowanie w sprawie więzień CIA w Polsce. Wreszcie świat ma szansę się dowiedzieć, jak lojalnym sojusznikiem jesteśmy i jak gorliwie przyjaciołom pomagamy. Po tylu latach poświeceń dla USA należy nam się pięć minut w światowej prasie. Poza tym to promocja dla naszego kraju. Każdy turysta, szczególnie z krajów arabskich, dowie się, że jak nie ma bezpośredniego połączenia, to może lecieć z przesiadką w Szymanach. Tam się nim zajmą, nie będzie musiał korzystać z poczekali czy drogiego hotelu.

Dzięki współpracy ze Stanami mamy nie tylko załatwiony PR, ale również możemy liczyć z ich strony na odsiecz. Przybywa właśnie z ratunkiem sam Bruce Willis, znany także jako John McClane. Ratował ludzi w wieżowcu, w samolocie i w ogóle ratował świat, teraz ma ratować... Sobieskiego. Ściślej, przychodzi na odsiecz wódce o nazwie Sobieski. Pobudki ma bardziej merkantylne niż nasz król, bo przede wszystkim chce ratować wartość swoich udziałów w spółce produkującej napój. Tak czy inaczej, bardziej gorliwie będzie zachęcał do spożywania. Jeszcze nie wiem, czy w Szklanej pułapce 5 popija Sobieskiego, ale w zaistniałej sytuacji powinien.

Z wyżej wymienionymi problemami nie ma chyba związku decyzja Kuby Wojewódzkiego. Decyzja wstrząsająca, internet został zmrożony, w Suwałkach nawet odnotowano spadek szybkości transferu danych po tym, jak dowiedziały się o tym serwery. Jak można zlikwidować cieszący się popularnością profil na Facebooku? Szok, niedowierzanie! Czym się kierował - spekulują bulwarowe media. Odpowiedź może być banalnie prosta: nic z tej popularności nie miał, zarabiał na niej tylko FB. A _ wypisanie się _ z FB zapewnia większy rozgłos niż obecność na nim.

Przy tym wszystkim nie emocjonuje już nie wybranie Anny Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu. Sprytnie wybrnęła Platforma, która nie powiedziała, że jej nie chce, tylko postanowiła, że nie zagłosuje za odwołaniem Wandy Nowickiej. Myślą, że są sprytni wymyślając taki myk, ale wyborcy i tak ich rozliczą z kołtunerii. Jeśli się mylę, to kołtuni mogą kołtunów wynagrodzić swoimi głosami. PO jako bastion tradycyjnych wartości? Nie można wykluczyć takiej ewolucji, skoro lewa noga odeszła a Opus Dei zostało w partii. Jeśli ten scenariusz się ziści, to będzie ciekawie.

Ale to wszystko przyćmiewa inna sprawa: jednym z najpopularniejszych tekstów w jednym z najpopularniejszych portali jest wyznanie Anny Popek. Celebrytka ujawniła rzecz wstrząsającą! Zachwalając orkisz - coś bardzo zdrowego, czyli domyślam się, że mało smacznego - wyznała, że... zjadła cztery kotlety!!!

To jest tak szokujące, iż nie warto wspominać, że jest jakiś szczyt unijny, podczas którego może się rozstrzygnąć, czy i na co otrzymamy miliardy euro, że jakaś rada pod przewodnictwem Marka Belki (kto to jest? Ma w ogóle profil na FB?) zdecyduje o finansach milionów Polaków. Nuda. Ale dla zdrowotności to dobrze, że teraz parę nudnych wydarzeń się zadzieje, bo po tych emocjach z początku tygodnia ciśnienie musi się trochę uspokoić.

Autor felietonu jest zastępcą redaktora naczelnego Money.pl

Czytaj więcej w Money.pl
Tanieją kredyty. Możesz zaoszczędzić nawet 230 złotych Dziś spodziewamy się kolejnego prezentu od RPP i Marka Belki.
Więzienia CIA w Polsce? Zachowajmy dyskrecję Były szef MSWiA mówi, dlaczego sprawa tajnych więzień szkodzi Polsce.
Tagi: więzienia cia w polsce, wojewódzki, dziś w money, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz