Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Kaczyński, błędny rycerz i mroczny mściciel

0
Podziel się:

To prawdziwa historia bohatera znad Wisły - pisze Przemysław Ciszak.

Kaczyński, błędny rycerz i mroczny mściciel

Przywdział czerń i, jak poprzysiągł, już nigdy jej nie zdejmie. Zna swego wroga, a winnych za śmierć bliźniaczego brata ścigał będzie aż po kres swych dni. To nie wstęp do poczytnego komiksu, ale autentyczna historia bohatera znad Wisły.

Wytrwały, zdeterminowany, absolutnie pewny swoich racji, bezlitosny i tajemniczy, który samotnie na każdym kroku piętnuje niegodziwość i zdradę - taki powinien być superbohater. Taki też jest prezes Jarosław Kaczyński. On się nie poddaje i nie wybacza. To charyzmatyczny wódz, który pamięta krzyż na przedmieściu, gotowy mścić przelaną krew. - _ Jest we mnie słuszny gniew _ - grzmi w wywiadzie dla TVN24.

Nikt nie ma przecież wątpliwości, co tworzy mit bohatera, to zawsze: tragedia, śmierć i tajemnica. Jego stworzyła tragedia smoleńska i prawda ukryta we mgle. Nie da się zwieść komisjom śledczym, badaczom i naukowcom. Wie przecież, kto jest prawdziwym wrogiem i z kim trzeba walczyć. - _ Wszystko wskazuje na to, że skończyło się zamachem. Ja tego stanowczo nie twierdzę, ale wiele przemawia za zamachem - _głosi w Onet.pl. - _ Nie ukrywam swojego negatywnego stosunku do Donalda Tuska. Jeśli to był "tylko" wypadek, to tym bardziej ponosi odpowiedzialność za śmierć Lecha Kaczyńskiego i całej delegacji prezydenckiej - _dodał.

Dziś już mściciele nie noszą czarnych masek na oczach i peleryn. Mają inne mroczne atrybuty. Pytany przez dziennikarza, czy zdejmie kiedyś czarny krawat zapewnia: _ Nigdy. Na zawsze pozostanę w żałobie. _ Tak więc zawsze samotny niczym błędny rycerz rusza do boju. Jak przystało na bohatera, choć niewątpliwie działa na kobiety, pozostaje ślepy na ich urok. Wiadomo, sprawa przede wszystkim.

To przecież prawdziwy obrońca wiary, uciśnionych, emerytów i emerytur - jasno zapewnia, że kiedy dojdzie do władzy, natychmiast zmieni decyzje okrutnika, który zasiada na _ premierowskim _ tronie, by w państwie znów zapanowało prawo i sprawiedliwość. Jednak póki co, walka trwa. - _ Jesteśmy ciągle atakowani, ze wszystkich stron _ - zaznacza w TVN24.

Mimo to jak zapewnia, miłosierny jest i gotowy wybaczać tym, którzy w niego zwątpili. Dorn, Ziobro, Kępa to już nie odszczepieńcy, zdrajcy, ale zbłąkane owieczki, dla których ten dobry gospodarz drzwi pozostawia otwarte.

Jednak to miłosierdzie nie jest adresowane do wszystkich - _ Musiałbym być psychicznie niezrównoważony, żeby tolerować Tuska, który odpowiada za śmierć moich przyjaciół. Powtarzam, że nie kieruję się żądzą zemsty. Ja potrafiłem w życiu wybaczyć wielokrotnie, ale pan Tusk nie spełnia żadnego kryterium, żebym miał mu wybaczyć _- podsumowuje Kaczyński.

I jak tu Go nie podziwiać, skoro jest jak Tommy Lee Jones w _ Ściganym ?! _

Więcej na ten temat przeczytasz w Money.pl
"Musimy wprowadzić moralny porządek" _ Musimy wspólnie odnowić nasz kraj _ - powiedział Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim. Poncyljusz - _ Uroczystości to klęska JarKacza _.
"Wybór tych patronów, to akt wielkiej odwagi" Kaczyński: _ Trzeba pamiętać o tych, którzy zginęli. Nie był to zwykły wypadek _.
Jarosław Kaczyński odpuszcza, idzie na emeryturę Prezes PiS realizuje napisany scenariusz - komentuje Andrzej Zwoliński.

Autor felietonu jest dziennikarzem Money.pl oraz redaktorem portalu MenStream.pl

dziś w money
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)