Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartosz Chochołowski
|

Polska reprezentacja kontra buraki - buraki górą?

0
Podziel się:

Rosyjskie przysłowie o Polsce okazało się prawdziwe - pisze Chochołowski

Polska reprezentacja kontra buraki - buraki górą?

Każdy racjonalnie myślący kibic liczył się z przegraną Polski, choć oczywiście w głębi duszy wierzył, że wygramy. Dlatego ten remis jest jak zwycięstwo - mieliśmy przegrać, a jednak! Mało tego, ten mecz był tak dobry, że nawet gdybyśmy przegrali 0:1, to nie byłoby wstydu, bo przegrać po dobrej grze to nie wstyd.

W poprzednich turniejach przegrywaliśmy po - co tu owijać w bawełnę - szmaciarskiej grze. Jaka radość, że się zmieniło! Choć nie ma co się czarować, nasza grupa nie jest specjalnie wymagająca, zatem nawet jeśli z niej wyjdziemy, to zderzymy się z drużyną innej klasy.

Dlaczego mimo to straciliśmy szansę? Przez zachowanie zadymiarzy przed meczem. Znów pokazaliśmy się światu - niestety zagraniczne media odnotowały wyczyny naszych buraków - jako troglodyci. Daliśmy kolejny dowód na to, że mamy poważne kompleksy wobec Rosjan. W dodatku potwierdziliśmy słuszność rosyjskiego przysłowia: _ Im głębiej w Polskę, tym więcej rozbojów _.

A szkoda, bo to co do tej pory działo się w związku z Euro 2012 udowadniało, że nie powinniśmy mieć żadnych kompleksów - udało nam się zorganizować wielką międzynarodową imprezę i dziś mało kto myśli o tym, ile rzeczy kilka dni temu dopinaliśmy _ na agrafkę _.

Przyjmując założenie, że rosyjscy kibice są współwinni całemu złu, które przez ostatnie wieki Rosja (w różnych wcieleniach, także jako ZSRR) wyrządziła Polsce, to przeciw nim nie powinniśmy wystawiać bandy buraków, tylko powinni ich rozstrzelać policjanci we współpracy z wojskiem, a latające nad stolicą helikoptery musiałyby strzelać pociskami powietrze-ziemia.

Jednak jeśli umówimy się, że nie dla historycznych rozliczeń jest Euro 2012, to posłuchajmy piosenki o rosyjskich brzozach. Można się z niej dowiedzieć, że nie służą wcale strącaniu rządowych tupolewów. Szumią w Rosji w zupełnie innym celu. Tak jak Euro jest w Polsce służy czemu innemu.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamieszki na ulicach Warszawy. Burda w Strefie Kibica Ponad stu zatrzymanych, kilkanaście osób rannych. Zobacz wstępny bilans zamieszek na ulicach Warszawy.
Polacy remisują z Rosjanami. Kapitalne widowisko Po bardzo dobrym spotkaniu w wykonaniu podopiecznych Franciszka Smudy, Polska remisuje z faworyzowaną reprezentacją Rosji.

Autor jest zastępcą redaktora naczelnego Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)