Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Maciej Rynkiewicz
|

To była najbardziej niesamowita sesja w historii warszawskiej giełdy

0
Podziel się:

To musi zagościć na stałe w kalendarzu GPW - życzy sobie Maciej Rynkiewicz.

To była najbardziej niesamowita sesja w historii warszawskiej giełdy

Wczorajsza sesja na GPW była moją ulubioną. Co prawda indeks WIG20 zamknął się ledwo nad kreską, a wszystkie moje spółki ostatecznie przyniosły mi stratę, to jednak nie żałuję, bo początek notowań był niesamowity.

Po raz pierwszy w historii naszej giełdy sesję otworzyły same kobiety. Akcję zorganizowały Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Global Summit of Women i sama GPW.

Im więcej pań na giełdzie, tym spokojniej. Płeć piękna inwestuje lepiej, kobiety nie mają przerośniętego ego ani ciągotek do szalonego handlu na kredyt. Co więcej, wszystkie badania - między innymi uniwersytetów w Kalifornii, Cambridge i Tennessee - wskazują, że dzięki lepszej zdolności do samokontroli, ich giełdowe zarobki są wyższe od rozhuśtanych emocjonalnie mężczyzn.

Problem w tym, że większość giełdowych graczy to właśnie panowie, czyli sprawcy wszystkich globalnych krachów. Chciałbym więc, żeby _ kobiece otwarcia _ na stałe zagościły w kalendarzu GPW.

Tylko dzięki takim spotkaniom płeć piękna szturmem ruszy do zarządów spółek, a giełda stanie się prawdziwym niebem na ziemi. Bardzo pomogła i ośmieliła panie zwłaszcza Irene Natividad, szefowa Global Summit of Women. Bez krzty ironii stwierdziła bowiem, że _ polskie kobiety są inteligentne i ciężko pracują. _

Połechtane tym szczególnym komplementem panie wczoraj miały więc na GPW wielkie święto. Skoro nawet szefowa Global Summit of Woman twierdzi, że są inteligentne, to musi tak być. Na ich twarzach widziałem pozytywny spokój i ogromną, wewnętrzną dumę. Ja też ją poczułem. Wiedziałem, że w naszym kraju nie ma absolutnie żadnego problemu z równouprawnieniem kobiet i mężczyzn.

Czy jednak panie nie przesadzą i po wczorajszym sukcesie nie zamienią się w krwiożercze feministki? Mogłyby w swoich inwestycjach upodobnić się do największych ryzykantów i spekulantów.

Tak się jednak nie stanie. Upewnił mnie w tym jeden telefon do redakcji. Chwilę po umieszczeniu w Money.pl fotogalerii z otwarcia sesji, zadzwoniła jedna z uczestniczek wydarzenia. Pewnym głosem zasugerowała cofnięcie publikacji. _ - Dlaczego? _ - zapytałem. - _ Bo wyglądam na tych zdjęciach niekorzystnie _ - odpowiedziała rozwiewając wszelkie moje wątpliwości.

Czytaj więcej o inicjatywach kobiet w Money.pl
Manifa już się skończyła. "Przecięli pępowinę" Marsz dotarł przed Sejm. Finisz akcji wywołał kontrowersje.
Kobiety w Budapeszcie: Nie będziemy rodzić W wyniku przemocy fizycznej i seksualnej co tydzień na Węgrzech ginie jedna kobieta, a co miesiąc umiera jedno dziecko - twierdzi fundacja broniąca pokrzywdzonych kobiet.
Kongres Kobiet: Stereotypy stale obecne w szkole, kulturze, mediach Zdaniem feministek, w Polsce macierzyństwo i prace opiekuńcze, jakie wykonują kobiety, są niedoceniane i pogardzane, o czym świadczyć może np. wysokość zasiłków.

Autor felietonu jest dziennikarzem Money.pl oraz analitykiem rynków finansowych.

dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)