Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Tusk znów obiecuje cuda. Uwierzymy jeszcze raz?

0
Podziel się:

O tym, jak potężną moc sprawczą mają nad Wisłą sondaże pisze Bartłomiej Dwornik.

Tusk znów obiecuje cuda. Uwierzymy jeszcze raz?

Prawo i Sprawiedliwość wyprzedziło Platformę Obywatelską. I to nie byle jak. O całe sześć punktów procentowych. Informacja o sondażu TNS Polska dla TVP Info zagościła w mediach i wszystko na to wskazuje, że premierowi odbija się czkawką.

Od pięciu lat słupki poparcia były bodaj najważniejszym celem rodzimej polityki. Właśnie okazało się, że mają moc porównywalną z czarodziejską różdżką. Wystarczyło, żeby niebieski słupek okazał się wyższy od pomarańczowego, żeby zielony kolega dał do zrozumienia, że po drodze mu z każdym, kto na szczycie i oto, nagle, hokus-pokus! Zaczynają dziać się cuda!

Ni stąd, ni zowąd, pojawia się obietnica wprowadzenia zmian w podatku VAT. Korzystne dla przedsiębiorców rozliczanie kasowe, przeciwko któremu Jacek Rostowski zapierał się rękami i nogami jednak nie rozsadzi budżetu! Ba! Możliwe jest już od 1 stycznia!

Sądy mogą pracować szybciej i sprawniej. Nie do wiary? A jednak! Czas procesu ma być wkrótce krótszy nawet o jedną trzecią. Nawet domy będziemy mogli budować jeszcze łatwiej, niż dotychczas. Więcej pieniędzy na przedszkola? Też nie ma sprawy.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/105/124009.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/kandydatem;pis;na;nowego;premiera;bedzie;,97,0,1168993.html) *Kandydatem PiS na nowego premiera będzie... * Tylko jedna osoba ma realne szanse - pisze Bartłomiej Dwornik.

I nic to, że kryzys zagląda w oczy, że od miesięcy słyszymy o gospodarczym spowolnieniu, o trudnych czasach, że brakuje pieniędzy i pracować musimy dłużej. Czary-mary! Reformy, o których premier mówił w exposé z 2011 roku, jednak będą dokończone. Sam to obiecał. I to w dość osobliwy sposób. Stanął przed kamerami już wczoraj, żeby powiedzieć, co powie w piątek.

Wszystkie obietnice są tak piękne, że aż trudno w nie uwierzyć. Przecież przez kilka ostatnich lat wszystkie te sprawy spoczywały w przepastnej szufladzie z etykietą _ na lepsze czasy _. Jednak cudownym zrządzeniem losu, lepsze czasy trzeba ogłosić już teraz. To magia? Najwyraźniej. Magia słupków.

Czytaj więcej w Money.pl
Donald Tusk zapowiada bat na niepłacących VAT Premier ujawnił, o czym będzie mówił w Sejmie. _ Przedstawię plany na 2013 rok z perspektywą na całą kadencję _ - zapowiedział.
PiS stawia warunki przed expose premiera Politycy partii chcą, by po wystąpieniu Donalda Tuska w Sejmie odbyła się długa debata.
Ta zmiana uderzy po kieszeni miliony Polaków Na dopłaty do przedszkoli i żłobków w pierwszym roku pójdzie 320 mln zł, później ma być znacznie więcej.

autor jest redaktorem Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)