Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

_ Podstawowe cele statutowe SDP to dbałość o rzetelne informowanie społeczeństwa za pośrednictwem mediów, wspieranie twórczości dziennikarskiej, dbałość o etykę zawodową dziennikarzy i ochrona ich praw. _ SDP to Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, którego prezesem jest Krzysztof Skowroński. Cytat pochodzi z misji organizacji, misji, którą realizuje ten sam Krzysztof Skowroński, który został konferansjerem Prawa i Sprawiedliwości.

Udział w tej roli podczas debaty gospodarczej tak bardzo nie raził, bo choć zorganizowana przez PiS nie była stricte partyjnym wydarzeniem. Jednak _ wyrażanie dbałości o etykę zawodową _ prezentując kandydata PiS-u na premiera...

fot: PAP/Rafał Guz
[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] Zobacz całą galerię zdjęć z marszu Obudź się Polsko(http://galerie.money.pl/marsz-obudz-sie-polsko-przeszedl-ulicami-warszawy-g472100.html)Dziennikarz też człowiek, jeść musi, więc rozumiem chwytanie się różnych zajęć. Jednak jeśli jest się reprezentantem dwóch tysięcy siedmiuset dziennikarzy (według danych SDP), należy ostrożniej dobierać imprezy. Każdy dziennikarz ma swoje poglądy polityczne, ale nie każdy powinien wspierać konkretną partię rangą instytucji, którą reprezentuje. Tym bardziej, że SDP nie było ruchem ideologicznym. Nie zrzesza tylko prawicowych dziennikarzy, czy lewicowych ani nie jest tylko dla lemingów. Spotkać się tam mogą wszyscy. Przynajmniej teoretycznie.

Tak wiele dobiega głosów, że wolne media są w Polsce zniszczone, jest cenzura i generalnie z demokracją koniec. To dzieło Donalda Tuska. Zaangażowanie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich po stronie PiS-u można zatem wyjaśnić tylko w jeden sposób. Aby dziennikarze mogli wreszcie _ dbać o rzetelne informowanie społeczeństwa za pośrednictwem mediów _, a także _ dbać o etykę zawodową dziennikarzy _, muszą pomóc w zmianie władzy. Zaangażowanie po stronie Jarosława Kaczyńskiego i nowego premiera Piotra Glińskiego jest dziejową koniecznością. Dziennikarze muszą to zrobić, żeby ich dzieci mogły żyć w wolnym kraju, w którym wolni dziennikarze pracują w wolnych mediach. Nadeszło przebudzenie.

Czytaj więcej w Money.pl:
Jarosław Kaczyński ogłosił kandydata PiS na premiera _ - Dajemy szansę na zmiany w Polsce _ - powiedział prezes PiS. -_ To teatr absurdu _ - tak prezentację oceniają przedstawiciele koalicji.
Tadeusz Cymański na premiera! To wyzwanie Solidarna Polska czeka na kandydata PiS-u na szefa rządu przejściowego.
Tylko wtedy PiS może dojść do władzy Działania PiS to polityka rozłamu, twierdzi politolog Norbert Maliszewski.

Autor felietonu jest zastępcą redaktora naczelnego Money.pl

Tagi: kandydat pis na premiera, skowroński, dziś w money, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz