Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Komornik od ciągnika walczy o przywrócenie do zawodu. Komisja Dyscyplinarna ponownie przyjrzy się sprawie

154
Podziel się:

Komornik, którego asesor w nieprawidłowy sposób przeprowadził licytację i sprzedał traktor nienależący do dłużnika, odwołał się od decyzji o wydaleniu go z zawodu. Sąd Okręgowy uznał, że Komisja Dyscyplinarna ponownie musi się przyjrzeć sprawie.

Ciągnik został zajęty w 2014 r.
Ciągnik został zajęty w 2014 r. (East News, EWELINA JABLONSKA/East News)
bEUmDaJN

Powodem usunięcia komornika z listy komorników był fakt, że nie kontrolował przebiegu czynności prowadzonych przez swojego asesora.

Po tym jak 7 listopada 2014 r. asesor dokonał zajęcia, a następnie sprzedaży ciągnika, który nie należał do dłużnika, jego właściciel złożył powództwo przeciwegzekucyjne i skargę. Dotarła ona do kancelarii komorniczej dwa tygodnie po sprzedaży. Jej rozpatrzeniem zajął się Sąd Rejonowy w Mławie – przypomina "Rzeczpospolita".

bEUmDaJP

Wobec asesora do dziś toczą się postępowania sądowe. Nie wykonuje on zawodu.

Zobacz także: Obejrzyj: Pensja minimalna w górę. Ważny impuls, by pracować

Z kolei postępowanie dyscyplinarne wobec łódzkiego komornika (który w czasie feralnej egzekucji przebywał na urlopie i właśnie dlatego pojawiła się konieczność wyznaczenia zastępcy) trwało ponad dwa lata i zakończyło się jednogłośną decyzją Komisji Dyscyplinarnej o tym, że ponosi winę za naruszenie procedur.

bEUmDaJV

W orzeczeniu z 14 lipca 2017 r. komisja stwierdziła, że komornik nie kontrolował przebiegu i wyników prowadzonych czynności, co stanowiło obrazę kodeksu etyki zawodowej komornika sądowego i naruszenie powagi i godności urzędu.

Obwinionemu wymierzono karę wydalenia ze służby. Były komornik nie zgodził się z takim rozstrzygnięciem, zarzucając m.in., że kodeks etyki zawodowej nie może stanowić samoistnej podstawy odpowiedzialności, jak również że zastępowany nie może ponosić odpowiedzialności za działania swoich zastępców - informuje "Rzeczpospolita".

Sprawą zajął się łódzki Sąd Okręgowy, który stanął po stronie komornika. W uzasadnieniu wskazał, że Komisja nie wykazała w sposób niebudzący wątpliwości, że zastępowany komornik dopuścił się rażącego naruszenia przepisów.

bEUmDaJW

Zdaniem sądu konieczne jest ponowne rozpoznanie sprawy poprzez m.in. uzupełnienie materiału dowodowego stosownie do wniosków obrony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUmDaKq
KOMENTARZE
(154)
Łaskowianin
rok temu
Komornik uchybił godności zawodu i biznes komorniczy tego człowieka słusznie został ukrócony. Wykonujący funkcję urzędnika państwowego i biznes razem połączony to hybryda, która winna być zmieniona. Komornik, Notariusz może jeszcze sędziów w sądzie z hybrydyzować i policję też tak troszku i będzie gut ! Jak można być urzędnikiem którego chroni immunitet i zarabiać według taksy. Rozbój w biały dzień a moralność Pana Jarosława to inna para kaloszy, również winna być nieskazitelna. Mała mieścina Łask, gdzie wszyscy się znają i komornik po szkole ogrodniczej to hańba, wykształcenie wyższe zaoczne nie związane z prawem. MASAKRA
Skandaliczne ...
2 lata temu
W KAŻDYM zawodzie należy dochowywać należytej staranności, a co dopiero w takim, gdzie dysponuje się cudzymi pieniędzmi, majątkiem, środkami produkcji! Wydalić z zawodu na zawsze - to jedyne uczciwe rozwiązanie. Tak samo należy postępować z fatalnymi nauczycielami, lekarzami, sędziami, prokuratorami, urzędnikami, budowlańcami, biegłymi sądowymi i politykami w funkcjach ministerialnych i parlamentarnych!
riki
2 lata temu
ten komornik to zwykły darmozjad i on ma czelność się odwoływać !!!
bEUmDaKr
Ustawka
2 lata temu
Znaleźli dojscia do "sontu" koledzy komornika. To jedna mafia. Okaże sie że był przemęczony jak nasz sędzia który ordynarnie kradł ale Sąd "najwyższy" twierdzi że to tylko roztargnienie. Ale sie robi durnych gojów w ch.
qq
2 lata temu
Jestem pielęgniarzem, pracuje w UK. Zakres obowiązków jest ogromy, niektóre mogę zlecić niewykwalifikowanemu personelowi, ale za wszystko pod koniec dnia odpowiedzialny jestem całkowicie. W razie powaznych nieprawidłowości, moge wylecieć z rejestru na pięć lat, dopiero po takim odpoczynku, moge ponownie ubiegac się o przyjęcie na liste uprawnionych. A tu proszę - 3 latka i już komornik zatęsknił za łatwą kasą i pomimo ogromnej krzywdy i nagłośnienia sprawy na cały kraj, ta kreatura ma czelność żądać przywrócenia do zawodu. Zyjecie w cyrku, kochani.
...
Następna strona