Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MBL
|
aktualizacja

Koniec dzikiej reprywatyzacji. Prezydent podpisał ustawę

17
Podziel się:

Prezydent podpisał ustawę, która umożliwia wypłatę odszkodowań w związku z reprywatyzacją. - To historyczny moment - ocenił wiceminister sprawidliwości Sebastian Kaleta.

Koniec dzikiej reprywatyzacji. Prezydent podpisał ustawę
Sekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości, przewodniczący komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich Sebastian Kaleta oraz członek komisji Paweł Lisiecki podczas konferencji prasowej. (PAP, PAP/Rafał Guz, Rafa³ Guz)

Nowe przepisy mają spowodować to, że niedopuszczalne będzie reprywatyzowanie nieruchomości, w których zamieszkują lokatorzy. - Tam, gdzie są roszczenia, ale również mieszkają lokatorzy, nie będzie można oddać razem z nimi takiego budynku - powiedział na konferencji wiceminister Sebastian Kaleta.

Komisja ds. reprywatyzacji wydała dotychczas łącznie 278 decyzji wobec 361, na podstawie których mieszkańcy powinni otrzymać odszkodowania bądź zadośćuczynienie.

Co ciekawe, wszystkie sprawy były zaskarżane przez m.st. Warszawa. Szacuje się, że łączna kwota, która powinna trafić do mieszkańców, to niemal 9 mln zł.

- Na mocy tej ustawy pieniądze, które komisja odzyskała dla miasta stołecznego Warszawy, to jest kwota niemal 20 mln zł, zostaną przekazane na fundusz reprywatyzacji - podkreślił Kaleta.

Zobacz także: Studenci nie wynajęli gorszych mieszkań. Ekspert wskazuje ciekawy trend
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
bed bab
4 lata temu
Rychło w czas o tym pomyśleli.
NIE Warszawia...
4 lata temu
Typowo Polskie -Jak ja dostałem mieszkanie z kwaterunku ( za darmo bo byłem poprawny politycznie )-oczywiście wybudowane przez wszystkich którzy płacili na odbudowę Warszawy --to mnie trzeba na tym mieszkaniu uwłaszczyć-MNIE SIĘ NALEŻY., ale jak czyiś rodzice kupili za ogromne pieniądze dom w Warszawie przed wojną , a potem Niemcy ten dom spalili lub wysadzili , to jak domaga się zwrotu tego domu TO JEST ZŁODZIEJEM I BANDYTOM. TO JEST POLSKIE POCZUCIE PRAWORZĄDNOŚCI
jaaa
4 lata temu
a co ze spóldzielniami mieszkaniowymi ,kiedy prezydent za nich się wezmie. To jest obłęd co wyprawiają ,powinny powstać z nakazu wspólnoty mieszkaniowe
koszernostra
4 lata temu
też byście tak chcieli, spłacić 1 ratę kredytu a po wojnie dostać całość kamienicy albo odszkodowanie, mieli łeb ci co wojnę wywołali
kutz
4 lata temu
To teraz jeszcze poprosimy o koniec dzikiego czynszownictwa. Ludzie zostali rzekomo uwłaszczeni na mieszkaniach w spółdzielniach a nadal muszą płacić za to haracz do spółdzielni. Wodę sobie opłacimy sami a za wymianę żarówek czy naprawy będziemy płacić firmom z własnego wyboru. Wpuścić w to konkurencję.