Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Redakcja money.pl
|
aktualizacja

Koniec z ryczałtową składką ZUS? Obecny system prowadzi do absurdów

Trwa zbiórka podpisów pod inicjatywą ustawodawczą, której celem jest wprowadzenie zastąpienie ryczałtowej składki ZUS dobrowolną. W programie Newsroom WP pomysł uzasadniał Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. - Dzisiaj jest tak, że jeśli z tytułu składek ZUS przedsiębiorca jest zadłużony, to ZUS np. windykuje, zajmując jego mieszkanie i eksmituje z niego. Z uzasadnieniem, że tych pieniędzy Zakład oczywiście nie bierze, tylko wpłaca na konto ZUS tego przedsiębiorcy. To tak dzisiaj działa. Jest bardzo szkodliwe, bo wyrzuca wielu ludzi do szarej strefy - mówił Rzecznik MŚP.
KOMENTARZE
(36)
Gościu
2 lata temu
Ci, którzy nie chcą płacić składek myślą, że będą całe życie młodzi i zdrowi. Tylko jak przyjdą choroby i starość wtedy najgłośniej krzyczą: daj, daj, daj.
Emeryt pracuj...
2 lata temu
A co z Emerytami Pracującymi, którzy zasilają ZUS - płacąc całą składkę (nawet rentową, chociaż na nią już nie pójdą) i drugi raz całą Składkę Zdrowotną (czyli płacę dwa razy, a nie korzystamy podwójnie, podatki też płacimy. Więc pytam się gdzie są te wpływające dodatkowo pieniądze, a otrzymana 13 i 14 nawet tego nie pokrywa. A jak pytam w ZUSie - to jest zgodne z Ustawą. Kisyś tego nie było - Jeżeli chciałeś mieć wyższą emeryturę, to ją odprowadzałeś, a składkę Zdrowotną płaciłes tylko od Emerytury. Zastanów się czasami co wypisujesz o Emerytach............
Ania
2 lata temu
Kiedyś był medialnie nagłośniony konkurs na stanowisko prezesa ZUS. Cześć pisemną, jako jedyna, przeszła kobieta prawniczka. Popełniła bardzo duży błąd, bo w wywiadzie telewizyjnym zapowiedziała, że nie będzie przymykać oczu na pewne działania. W drugiej części egzaminu - prowadzonej za zamkniętymi drzwiami, wybrano na to stanowisko kogoś, kto egzaminu pisemnego nie zaliczył, ale "jego osobowość lepiej pasowała do struktur ZUS". A Ty mały człowieku, który chcesz żyć dumnie ze swojej własnej pracy - cóż, płać i płacz.
Niewolnik bez...
2 lata temu
Niewolnicy to sobie mogą popisać w internecie tylko, co z tego że coś chcecie zmienić za robotę się weźcie bo wam braknie na składki ZUS a gdzie całą reszta
neonufka
2 lata temu
mam to w 4 literach, witaj szara strefo! dziękuję ci zusiku
...
Następna strona