Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec z ryczałtową składką ZUS? Obecny system prowadzi do absurdów

Trwa zbiórka podpisów pod inicjatywą ustawodawczą, której celem jest wprowadzenie zastąpienie ryczałtowej składki ZUS dobrowolną. W programie Newsroom WP pomysł uzasadniał Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. - Dzisiaj jest tak, że jeśli z tytułu składek ZUS przedsiębiorca jest zadłużony, to ZUS np. windykuje, zajmując jego mieszkanie i eksmituje z niego. Z uzasadnieniem, że tych pieniędzy Zakład oczywiście nie bierze, tylko wpłaca na konto ZUS tego przedsiębiorcy. To tak dzisiaj działa. Jest bardzo szkodliwe, bo wyrzuca wielu ludzi do szarej strefy - mówił Rzecznik MŚP.
0
0
38
Podziel się
Komentarze (38)
zobacz więcej komentarzy (38)
KOMENTARZE
(38)
Xyz.dj
2 miesiące temu
Wdowie emerytury ? A co płaciły składki? Niech idą do opieki społecznej. Nie wypracowałeś sobie lat pracy nie masz prawa do emerytury. To co jest to nie system emerytalny to jakiś cyrk. Młody mundurowy emeryt dalej pracuje ! A ile płacił składek i ile teraz płaci na swoja emeryturę ? = zero ! KRUS zrównać z ZUS itp
Xyz.dj
2 miesiące temu
Procent składany od kapitału zgromadzonego. Ekonomia a nie polityka w systemach emerytalnych, bankowych, ubezpieczeniowych. Wszyscy co pracują od wszystkich dochodów płacą podatki i składki według jednakowych zasad dla wszystkich . Zero przywilejów.
Gościu
2 miesiące temu
Ci, którzy nie chcą płacić składek myślą, że będą całe życie młodzi i zdrowi. Tylko jak przyjdą choroby i starość wtedy najgłośniej krzyczą: daj, daj, daj.
Emeryt pracuj...
2 miesiące temu
A co z Emerytami Pracującymi, którzy zasilają ZUS - płacąc całą składkę (nawet rentową, chociaż na nią już nie pójdą) i drugi raz całą Składkę Zdrowotną (czyli płacę dwa razy, a nie korzystamy podwójnie, podatki też płacimy. Więc pytam się gdzie są te wpływające dodatkowo pieniądze, a otrzymana 13 i 14 nawet tego nie pokrywa. A jak pytam w ZUSie - to jest zgodne z Ustawą. Kisyś tego nie było - Jeżeli chciałeś mieć wyższą emeryturę, to ją odprowadzałeś, a składkę Zdrowotną płaciłes tylko od Emerytury. Zastanów się czasami co wypisujesz o Emerytach............
Ania
2 miesiące temu
Kiedyś był medialnie nagłośniony konkurs na stanowisko prezesa ZUS. Cześć pisemną, jako jedyna, przeszła kobieta prawniczka. Popełniła bardzo duży błąd, bo w wywiadzie telewizyjnym zapowiedziała, że nie będzie przymykać oczu na pewne działania. W drugiej części egzaminu - prowadzonej za zamkniętymi drzwiami, wybrano na to stanowisko kogoś, kto egzaminu pisemnego nie zaliczył, ale "jego osobowość lepiej pasowała do struktur ZUS". A Ty mały człowieku, który chcesz żyć dumnie ze swojej własnej pracy - cóż, płać i płacz.
...
Następna strona