Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koniec z truciem Polaków smogiem. Będą kary za brak poprawy jakości powietrza

32
Podziel się

Nowe przepisy dotyczące ochrony powietrza wprowadzają kary finansowe wysokości nawet pół miliona złotych, jeśli gminy nie będą podejmować działań zmierzających do poprawy sytuacji.

Smog w Warszawie
Smog w Warszawie (East News)
bDyXSgfF

Zarządy województw będą zobligowane do rozpisywania działań, które w jak najkrótszym czasie mają poprawić jakość powietrza. Raz w roku będzie je kontrolował minister środowiska – pisze "Rzeczpospolita".

Gminom, które nie będą realizować programów ochrony powietrza, grożą kary finansowe. Nawet 500 tys. zł może kosztować samorząd zaniechanie działań.

bDyXSgfH

Ma to spowodować, że programy ochrony środowiska przestaną widnieć jedynie na papierze, a zaczną być wdrażane.

Zobacz także: Obejrzyj:Co roku wymiera w Polsce średniej wielkości miasto

Czas jednak ucieka. W Polsce wciąż trzeba wymienić około 3 mln kotłów węglowych. Tymczasem każdego roku umiera z powodu smogu 44 tys. osób.

bDyXSgfN

Na liście 20 najbardziej skażonych rakotwórczym benzo(a)pirenem europejskich miast aż 19 to miasta polskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyXSggi
KOMENTARZE
(32)
emol
2 lata temu
aaa gminy będą płacić gminy mają walczyć ze smogiem jak ?? kontrolując mieszkańców kim jak nie ma straży. Gminy mają dać mieszkańcom pieniądze na wymianę tylko skąd maja na to wziąć. Najlepiej nałożyć na gminy obowiazek i niech sobie radzą.
Łukasz
2 lata temu
Wolałbym aby straż miejsca i policja wzieła się poważnie za ludzi którzy palą byle czym w piecach.
Realista
2 lata temu
A jakie to działania ?? Kazać kupić piec za 14 tys. ??? Jeżeli nie będzie palone zgodnie z technologią będzie truł tak samo !! Zmieńcie przepisy odgórne , które paraliżują wszelkie działania !! Dopłaty do fotovoltaiki bezpośrednio do "ręki" a nie kredyt na 5 lat , na którym zarabiają jedynie wybrane banki !!! Możliwość postawienia małego wiatraka - nawet własnej konstrukcji !!!! Na zgodnej ze sztuką stopie fundamentowej , a nie jakieś dla obejścia prawa obciążniki , podkłady , które przy dużym wietrze są zagrożeniem dla otoczenia .. A gdzie fotovoltaiczna elewacja polskiej doktorantki ?? Zniknęła za granicą , bo nasz Urząd Patentowy nie potrafi uruchomić procedur ?? Najprościej jest zrobić pokazówkę , najlepiej z telewizją i ukarać jakiegoś biedaka i uważać, że wszyscy wokół są winni tylko nie my .!!!
bDyXSggj
Anka
2 lata temu
niech zmniejszą cene gazu o jakieś 50% i ludzie będą ogrzewać gazem
Cassandra
2 lata temu
Martwy przepis, symulujący działanie władz centralnych.
...
Następna strona