Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
JCK
|

Zasiłek ograniczony. Dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Ministerstwo wydało komunikat

167
Podziel się

W związku z otwarciem żłobków i przedszkoli dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał jedynie do 18 kwietnia. I to nawet jeśli rodzice już złożyli wniosek o jego wypłatę do 25 kwietnia. Taką informację przekazało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Zasiłek w przypadku dzieci szkolnych do ósmego roku życia zostaje, bo szkoły pozostają zamknięte.

Zasiłek ograniczony. Dzieci wracają do żłobków i przedszkoli. Ministerstwo wydało komunikat
Zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał jedynie do 18 kwietnia (KPRM, Adam Guz)
bEgovTCJ

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 19 kwietnia ponownie otwarte będą żłobki i przedszkola. Tymczasem ostatnie rozporządzenie Rady Ministrów przewiduje, że z dodatkowego zasiłku opiekuńczego rodzice mogą korzystać do 25 kwietnia.

W związku z tym resort rodziny przekazał PAP, że w przypadku wniosków o wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego złożonych przez rodziców za okres do 25 kwietnia wypłata świadczeń przysługiwać będzie jedynie do 18 kwietnia 2021 r.

bEgovTCL

Nie ma też konieczności składania nowych wniosków lub korygowania wniosków już złożonych.

Ministerstwo zaznacza jednak, że zasiłek nadal będzie przysługiwał w przypadkach, gdy nastąpi nieprzewidziane zamknięcie danej placówki lub ograniczone funkcjonowanie w związku z COVID-19. W takiej sytuacji w celu wypłaty zasiłku za okres po 18 kwietnia 2021 r. (tj. od 19 kwietnia) rodzice będą zobowiązani do złożenia nowego wniosku o wypłatę zasiłku – za okres, w jakim placówka jest zamknięta.

Zobacz także: Paszporty covidowe wejdą w życie. "Jesteśmy w przededniu decyzji"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgovTDm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(167)
Mikaa
2 miesiące temu
Dzieci mogą być chore , przecież, jak ryby głosu nie mają i na wybory nie chodzą
Mad
2 miesiące temu
A co nauczyciel wychowania przedszkolnego winien... Tak jakby to on pozamykał🙂 Człowieku nie pasuje wyjść na ulicę i strajkowac, rząd robi co chce... Otumania społeczeństwo, nie dopuszcza starszych klas do normalnej nauki, a po co? Bo głupim społeczeństwem się lepiej manipuluje
Kaków
2 miesiące temu
STOP ROZDAWNICTWU !!!
bEgovTDn
Zniesmaczony
2 miesiące temu
W takim razie też koniec władzy PiS!!!
adas
2 miesiące temu
To nie tylko komunikat, ale wyrok dla niewinnych ludzi.
...
Następna strona