Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Konwencja PiS. Kaczyński wskazał "cel tysiąclecia"

297
Podziel się:

Celem tysiąclecia jest dorównanie bogatym państwom Zachodniej Europy. I to nie kiedyś, za 50 czy 100 lat, ale w ciągu 10 lub kilkunastu lat - powiedział prezes Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Katowicach.

Konwencja PiS. Kaczyński wskazał "cel tysiąclecia"
Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Zdjęcie z konwencji PiS w Katowicach (PAP, PAP/Zbigniew Meissner)

Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało swoją konwencję w katowickim Spodku. Podczas wcześniejszych wystąpień premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w najbliższych kilku latach średnie wynagrodzenie w kraju może wzrosnąć do 10 tys. zł miesięcznie. Mówił o dorównywaniu poziomem życia Europie Zachodniej.

Do tej kwestii odniósł się później także prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Celem tysiąclecia jest dorównanie bogatym państwom Zachodniej Europy. I to nie kiedyś, za 50 czy 100 lat, ale w ciągu 10 lub kilkunastu lat, gdy chodzi o Niemcy. To jest dzisiaj nasz cel, cel możliwy do zrealizowania, ale on w najwyższym stopniu nie odpowiada naszym sąsiadom - stwierdził Jarosław Kaczyński, prezes PiS i wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: TVN pojawił się przy "Spodku". Próbowano uspokoić wyborców PiS

"Będzie nas na to stać"

W swoim wystąpieniu szef partii rządzącej mówił także o kwestii obecności Polski w UE oraz o domaganiu się reparacji od Niemiec za straty z II wojny światowej.

- Chcemy być w Unii Europejskiej, ale pozostać suwerennym państwem - stwierdził prezes PiS. - Chcemy reparacji od Niemiec, to jest ważna część naszego programu. To nie tylko wymiar finansowy, ale i kwestia naszej godności - dodał.

Jarosław Kaczyński zapowiedział plany odbudowy polskich zabytków. - Kiedyś, i to całkiem niedługo, będzie nas na to stać - zadeklarował.

W tym samym czasie, co konwencja PiS w Katowicach, na ulicach Warszawy odbywał się "Marsz Miliona Serc" zorganizowany przez Koalicję Obywatelską. Jak poinformował stołeczny ratusz, liczba jego uczestników przekroczyła milion osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(297)
Zaprawde
2 miesiące temu
DZIECKO SYSTEMU BIERUTA I GOMULKI bredzi i snii za dnia , hahaha
1 taki
2 miesiące temu
On sni na YAWIE ,hehehe
Boss Bruce f...
2 miesiące temu
DREAM YARY DREAM
Śniący
2 miesiące temu
Ich celem jest zrobić z Polaków żebraków i niewoników pracujących za miskę ryżu jak to powiedział handlarz działkami piniokio. Ich cel to wschód i putin z czym nie kryją się, ich cel to zruinowanie kraju żeby nic nie było. Ich cel to oligarchia na wzór mafijny jak u matuszki rosji. Ja dziękuję bandytom za ich dobroć jak w ich mniemaniu tak ma być. Świat bez polityków pasożytów byłby piękniejszy i spokojniejszy, nic i nikt nie zwalnia od samodzielnego myślenia.
wkurzony emer...
2 miesiące temu
Wystarczyło osiem lat abyście wszystko zniszczyli, a najbardziej godność każdego Polaka. I wy chcecie być potęgą? Koniec z wami już bliski...
...
Następna strona