Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Konwencja PiS w Szczecinie: wyższa płaca minimalna zachęci do innowacyjności

99
Podziel się:

- Postanowiliśmy wyrwać Polskę z bezruchu i to nam się udało - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji w Szczecinie.

Podjęliśmy wielki wysiłek i będziemy go kontynuować - deklarował Jarosław Kaczyński
Podjęliśmy wielki wysiłek i będziemy go kontynuować - deklarował Jarosław Kaczyński (Twitter PiS, Twitter PiS)
bEChpRoB

Przemówienie na konwencji w Szczecinie Jarosław Kaczyński zaczął od wyjaśnienia, że podniesienie płacy minimalnej jest nie tylko możliwe do wykonania, lecz również niezbędne dla rozwoju gospodarczego.

- Idziemy drogą, która ma prowadzić do podwyższenia dochodu Polaków. Nie jest prawdą, że z podwyższonej pensji minimalnej skorzystają tylko ci, którzy zarabiają najmniej. To mechanizm, który wpływa na podnoszenie pensji w ogóle. W sytuacji, jaką mamy teraz, a więc niskiego bezrobocia i rynku pracownika, jest to mechanizm działający doskonale – przekonywał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

bEChpRoD

Prezes przekonywał, że podniesienie minimalnego wynagrodzenia jest konieczne dla dużego postępu gospodarczego w najbliższych latach. Kaczyński tłumaczył, że przedsiębiorcy unowocześniają swoje firmy, gdy im się to opłaca a opłaca się, gdy płace są wysokie.

Zobacz także: Obejrzyj: Płaca minimalna do góry. "Po takim ruchu na Węgrzech 10 proc. straciło pracę"

- Administracyjnie tego typu procesów wymusić się nie da. Jeśli chcemy szybko się rozwijać, musimy szybko podnosić dochody obywateli – tłumaczył. - Polacy za mało zarabiają. Udział płac w PKB jest niski. To mechanizm napędzający wzrost gospodarczy i tylko ignoranci i ludzie złej woli nie chcą tego zauważyć. Chcą podtrzymywać model gospodarki, który można nazwać półkolonialnym. Trzeba radykalnie z tym skończyć.

bEChpRoJ

Zapewnił, że poprawę sytuacji już wkrótce odczują rolnicy, którzy mają otrzymywać dopłaty na poziomie europejskim. Dziś mogą liczyć na dopłaty na poziomie 200 euro od hektara, a wkrótce ma to być 260 euro. To zresztą niejedyna zmiana na lepsze, którą mają odczuć mieszkańcy wsi.

Wspomnianymi "posunięciami dla rolnictwa" mają też być np. dopłaty do paliwa, aktywizacja wsi poprzez usprawnienie transportu, program poprawy dróg lokalnych, odtwarzanie na wsiach i w miasteczkach poczt, komisariatów, dworców PKS.

- Dążymy do tego, by to, co nazywa się "prowincją", przestawało być tą prowincją. Chcemy doprowadzić do większej równowagi. Nie komunistycznej "urawniłowki", ale do takiej sytuacji, w której pracujący ludzie mieszkający na wsi mieli podobne dochody i możliwości w innych sferach – np. dostępu do kultury i nauki – wyraził nadzieję Kaczyński.

bEChpRoK

Zapewnił, że trzynasta emerytura nie była jednorazowym dodatkiem dla seniorów. W kolejnym roku będą mogli liczyć również na czternaste świadczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEChpRpe
KOMENTARZE
(99)
Ewa
2 lata temu
Życie na kredyt to dewiza wszystkich parti ! Ciekawe czy jak im w domu brakuje to lecą po kredyt ?
Polak
2 lata temu
Może by tak zobligować rządy aby publikowały ilu pracowników produkcyjnych pracuje na pracowników nie produkcyjnych, i jak mają się ich pensje średnie do siebie????? To by wyjaśniło czy państwo jest rentowne. Wyobraźcie sobie, że pracujecie z kolegą w firmie we dwóch na taśmie produkcyjnej, zarabiacie po 10000 i w biurze tej firmy pracuje 10 pracowników siedzących w papierach zarabiając średnio po 15000. Ciekawa perspektywa prawda?
nemo
2 lata temu
Jaki prezent dla rolnikow? ze niby unia moze sie zgodzi wyrownac doplaty w 2021...czyli kasa bedzie w 2022..a to cale dwiescie zloty do hektara czyli cale g.....tym czasem rolnicstwo juz dzis lerzy bo ceny za plody rolne na skupach takie jak 20 lat temu a koszty z 22 wieku
bEChpRpf
pol
2 lata temu
To zajrzyj do UPRP. Tam dopiero komunizm i "żerowisko" dla wywiadów gospodarczych.
Obywatel Pols...
2 lata temu
LUDZIE !!LUDZISKA !! Zadajcie sobie jedno pytanie ???? Kto płaci i zapłaci za te obietnice ??? !! Jeśli ktoś ma trochę rozumu w głowie to powie że my. Wyborcy. Będą podwyżki na wszystko co się da !!! Jak wygra PiS to ten kto na nich głosował nie był zdziwiony.
...
Następna strona