Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
23.03.2020 15:04

Koronawirus a edukacja. Ministerstwo zdecydowało. Nauka na odległość do 10 kwietnia

Do 10 kwietnia szkoły i przedszkola będą prowadzić zajęcia zdalnie - informuje ministerstwo edukacji. Nowe przepisy dają możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów zdalnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Szkoły pozostaną zamknięte do 10 kwietnia. Będą prowadzić zajęcia zdalnie.

W związku z epidemią koronawirusa szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe będą zamknięte przynajmniej do 10 kwietnia. Wszystkie mają obowiązek prowadzenia zajęć na odległość.

Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca.

"Za organizację kształcenia na odległość odpowiada dyrektor szkoły. Jest on zobowiązany do tego, aby powiadomić rodziców, w jaki sposób będzie zorganizowana nauka. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość" - informuje resort edukacji.

Oglądaj też: Rząd dorzuci 40 proc. pensji. Jeśli firma będzie miała kłopoty przez 2 miesiące

Dyrektorzy szkół muszą ustalić z nauczycielami zakres i formę zajęć na odległość. Do dyrektora należy też ustalenie z nauczycielami tego, w jaki sposób będą weryfikować wiedzę i oceniać pracę uczniów.

– Apeluję i proszę dyrektorów szkół oraz nauczycieli o zwrócenie szczególnej uwagi na równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, a także uwzględnienie możliwości psychofizycznych dzieci. Proszę wszystkie organy prowadzące i samorządy o okazanie niezbędnego wsparcia materialnego i organizacyjnego. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Dziękuję za dotychczasowe wysiłki i aktywność – powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: gospodarka, wiadomości, edukacja
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2020

JadwigaJestem nauczycielką kontraktową mam 27 lat, netto otrzymuję 1890 zł. Mieszkam z rodzicami ( jak większość krajan w moim wieku) moi rodzice są … Czytaj całość

23-03-2020

Politynapo co pisać o 10 kwietnia? przecież każdy myślący wie, że pandemia potrwa jeszcze co najmniej do czerwca/lipca i to o ile ludziska będą przestrzegać … Czytaj całość

23-03-2020

jacekDzieci niech uczą się z rodzicami z podręczników, a nauczycielom obciąć pensję o 70% i przekazać rodzicom. Widzicie, rozwiązałem ten problem.

Rozwiń komentarze (41)