Notowania

koronawirus
29.01.2020 10:43

Koronawirus a NIK. Najwyższa Izba Kontroli sprawdza bezpieczeństwo kraju wobec ryzyka epidemii

Koronawirus. Najwyższa Izba Kontroli (NIK) podjęła decyzję o pilnej kontroli dot. gotowości kraju w obliczu realnego zagrożenia epidemią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Koronawirus a NIK. Najwyższa Izba Kontroli sprawdza bezpieczeństwo kraju wobec ryzyka epidemii (Fot: Sławomir Kamiński)

Koronawirus a NIK. Najwyższa Izba Kontroli sprawdza bezpieczeństwo kraju wobec ryzyka epidemii

Jak czytamy na stronie NIK, instytucja w trybie pilnym sprawdzi poziom przygotowania poszczególnych segmentów państwa wobec realnego zagrożenia epidemią. "W związku z pojawieniem się w Europie koronawirusa Prezes NIK Marian Banaś podjął decyzję o natychmiastowym rozpoczęciu kontroli rozpoznawczej" - czytamy w komunikacie.

Oglądaj: Test wykrywający koronawirusa. Naukowcy intensywnie pracują

NIK poinformował jednocześnie, że skontrolowane zostanie również Ministerstwo Zdrowia i wojewodowie odpowiedzialni za przygotowanie i koordynację działań w sytuacjach zagrożenia na tle epidemiologicznym.

Koronawirus a NIK. Najwyższa Izba Kontroli sprawdza bezpieczeństwo kraju wobec ryzyka epidemii

Przypomnijmy, że na początku bieżącego tygodnia pojawiły się doniesienia odnośnie pojawienia się koronawirusa u naszych zachodnich sąsiadów. Pierwszy niemiecki pacjent zarażony koronawirusem ma 33 lata. Jak ustaliły niemieckie służby medyczne nie wyjeżdżał ostatnio za granicę. Tym samym musiał zarazić się 2019-nCoV na terenie Niemiec.

Z kolei pierwsze pogłoski dot. zagrożenia epidemiologicznego na terenie Polski pochodzą z Łodzi i Gdańska. Oba przypadki nie są jednak potwierdzone i jak podkreśla m.in rzeczniczka prasowa wojewody łódzkiego, istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo, że chodzi o koronawirusa. Mimo to eksperci pozostają zgodni, że pierwsze potwierdzone przypadki zachorowań w Polsce pozostają kwestią czasu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-01-2020

Niechjeszcze wyśle kontrolera na lotniska. Dziś przeczytałem relację pasażera, ze przyleciał z innymi Chin i nikt się nimi nie zainteresował.

29-01-2020

nfzdeadw 2021 wykryją chorobę bo wtedy będzie termin do lekarza!

Rozwiń komentarze (2)