Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Koronawirus. Belgia wprowadza nowe restrykcje

23
Podziel się

Koniec z luzowaniem - donosi korespondentka RMF FM z Belgii. Dziennie przybywa tam ok. 270 nowych zakażeń koronawirusem. Kraj wprowadza nowe obostrzenia.

Wracają restrykcje w Belgii.
Wracają restrykcje w Belgii. (Flickr)
bDBhZaUR

Pandemia się skończyła? Nic z tych rzeczy. Belgia, aby zapobiec ponownej ogólnonarodowej kwarantannie wprowadza nowe restrykcje - donosi RMF FM. Każdego dnia służby odnotowują tam 270 nowych zakażeń. Dla porównania w ciągu ostatniej doby w Polsce wykryto 337 przypadków - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.

Belgia zdecydowała się skończyć z luzowaniem. Stwierdziła, że sytuacja jest na tyle poważna, że najwyższy czas by wprowadzić nowe restrykcje.

bDBhZaUT

Zgodnie z sanitarnym rygorem zakupy robi tylko 1 osoba przez maksymalnie 30 minut - informuje RMF FM. Podobnie na weselach nie może bawić się więcej niż 10 osób.

Zobacz także: Zobacz też: Ceny żywności w górę. Ekspert wskazuje powody

Tymczasem w Polsce imprezy ślubne stają się kolejnymi ogniskami epidemii. Koronawirus został wykryty u uczestników zabawy w Pszczynie. Na przyjęciu bawiło się ok. 80 osób. 20 zaraziło się koronawirusem. Z kolei po uroczystości w Gorzycach ustalono, że zakażoną osobą była panna młoda.

bDBhZaUZ

Belgia dodatkowo wśród środków zapobiegawczych wprowadziła również limity spotkań. Przez cztery najbliższe tygodnie trzeba ograniczyć grono do 5 tych samych osób - donosi korespondentka RMF FM.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDBhZaVu
KOMENTARZE
(23)
Hm?
6 miesięcy temu
A jak ci wszyscy zarażeni przechodzą tę straszną chorobę? Jakoś cichoszaaaa... Gdzie te zatkane szpitale i umierający na szpitalnych korytarzach
""""
6 miesięcy temu
przecież ta plandemia /pandemia to światowe kłamstwo, fałszywe testy robi sie tam gdzie politykom wygodniej by załatwić swoje sprawy lub coś ugrać dla siebie, widzieliście Dude na wiecach, jakos tam wirus nie ganiał, a na weselach gania, totalne światowe kłamstwo a każdy kraj używając tego kłamstwa chce coś ugrać dla siebie
Andrzej
6 miesięcy temu
polecam książkę Fałszywa pandemia wydawnictwa Osuchowa - cała prawda o kłamstwie wirusowym i spreparowanej i sterowanej epidemii
bDBhZaVv
447
6 miesięcy temu
Ale kłamią! Mieszkam w Belgii i nic tu się nie dzieje - zero masek i tym podobnych bzdur!
zzz
6 miesięcy temu
Ktoś chce koniecznie zarżnąć gospodarkę. Dlaczego? Gdzieś się coś nie zgadza w bilansach i trzeba to ukryć ;)
...
Następna strona