Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Donald Trump domaga się od firm motoryzacyjnych produkcji respiratorów

Donald Trump na Twitterze wezwał koncerny samochodowe do natychmiastowej produkcji respiratorów. Kilkanaście godzin wcześniej nie dowierzał, że władze poszczególnych stanów potrzebują aż tylu urządzeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Donald Trump, prezydent USA. (Fot: Yuri Gripas / Pool via CNP/AdMedia / SplashNews.com/East News)

Donald Trump na antenie telewizji FOX News nie dowierzał, że gubernatorzy potrzebują tylu respiratorów, o ile proszą. Jak podkreślał, ma przeczucie, że niektóre podawane liczby są wyższe niż będą w rzeczywistości. - Nie wierzę, że ktoś potrzebuje 30 czy 40 tysięcy respiratorów. Niektóre szpitale mają po dwa respiratory - podkreślał.

Przedstawiciele Służby Więziennej chcieliby się spotkać z ministrem sprawiedliwości ws. wytycznych dotyczących postępowania z związku z zagrożeniem koronawirusem.
Zakłady karne szykują się na koronawirusa. "Przepisy pozwalają zwolnić nawet 30 proc. więźniów"

Kilkanaście godzin później na Twitterze wzywał firmy samochodowe do pilnej produkcji respiratorów. Zwrócił się bezpośrednio do koncernów General Motors oraz Ford, które zapowiedziały ich produkcję.

"General Motors musi natychmiast uruchomić swoją głupio opuszczoną fabrykę Lordstown w Ohio lub w innej lokalizacji i rozpocząć produkcję respiratorów w tym momencie!!!!!! FORD, uruchom respiratory, szybko - pisał Donald Trump.

Tarcza antykryzysowa to za mało. "Trzeba przywrócić niedziele handlowe"

We wcześniejszym wpisie prezydent nie omieszkał zrugać koncernu General Motors. Jak podkreślił, jego fabryki "powiedziały, że dostarczą 40 tys. pilnie potrzebnych respiratorów "bardzo szybko". Teraz mówią, że będzie to tylko 6 tys. pod koniec kwietnia i chcą za to potężnych pieniędzy" - napisał.

Trump poinformował również, właśnie USA kupiły wiele tych urządzeń "od wspaniałych firm". Jak dodał, ich nazwy i numery zostaną jeszcze dziś opublikowane.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-03-2020

wrrrrrrrrI to jest facet z jajami na te czasy. Konkret mają robić bo potrzeba bez marudzenia. Skoro Ameryka wrzuca na rynek pieniądze, chce walczyć z … Czytaj całość

27-03-2020

putin pokonal swiat koronawiruWidzisz Trumpie twój przyjaciel Putin cie pokonal i twoja Ameryke malutka bakteria i nie musial puszczac bomb atomowych na USA.

27-03-2020

anryczekam na krach gieldowy spadek dolara i zniesienie ceł

Rozwiń komentarze (144)