Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Hotele tylko dla pracowników inwestycji państwowych i TV. Reszta niech siedzi w domach

37
Podziel się

Rządowi nie zadrżała ręka, gdy zamykał branże hotelarską i Polaków w domach. Wyszło jednak na jaw, że w tym zakresie są równi i równiejsi. W hotelach będą mogli nocować pracownicy państwowych inwestycji, dziennikarze radia i telewizyjni. Kurski zorganizuje zatem swojego "Sylwestra Marzeń" TVP w Ostródzie.

Hotele tylko dla pracowników inwestycji państwowych i TV. Reszta niech siedzi w domach
Bracia Golcowie podczas koncertu TVP w Wadowicach.Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bDJDbAgl

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", hotele będą otwarte w czasie obostrzeń 28 grudnia-17 stycznia dla pracowników firm realizujących projekty inwestycyjne ze wsparciem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).

Jest to organizacja w strukturach Polskiej Fundacji Rozwoju. Zatem ten wyjątkowy w tych czasach przywilej mają tylko zajmujący się inwestycjami pod państwową egidą, a innym już nie.

Zobacz także: Prof. Simon tłumaczy, po ilu dniach od przyjęcia szczepionki prearat zaczyna działać
bDJDbAgn

Jak tłumaczy PAIH, wiele inwestycji "wymaga obecności dedykowanych specjalistów, w tym pracowników skierowanych do pracy przez zagraniczne firmy. Pracownicy Ci są więc oddelegowani do pracy poza miejscem zamieszkania lub nie mają miejsca stałego pobytu na terytorium kraju i na czas ich realizacji muszą korzystać z hoteli".

Inni prowadzący interesy najwyraźniej nie muszą. Jednak i na tę wątpliwość PAiH ma "dobrą" odpowiedź. "W przypadku braku takiego wyłączenia, wiele osób musiałoby opuścić nasz kraj, a inwestycje, w których pracują mogłyby mieć wielomiesięczne opóźnienia” - pisze organizacja w odpowiedzi na pytania "Wyborczej".

bDJDbAgt

W tłumaczenie tych zawiłych zależności PAiH chciał też wplątać ministra zdrowia. Ten jednak odmówił odpowiedzi.

"Wyjątkowi" są też dla ustawodawcy pracownicy radia i telewizji. Jak sugeruje gazeta, to z kolei można odczytywać jako ukłon w stronę TVP, która będzie mogła zrealizować choćby "Sylwestra Marzeń" w Ostródzie.

bDJDbAgO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
Leszek
2 miesiące temu
Golce- co wy robicie? Szmal i tylko szmal? WSTYD!!!!!
max
2 miesiące temu
golce juz jada na kroplwce od glińskiego a teraz od kurskiego , czyli sylewk na bogato
polik
2 miesiące temu
TZW. SYLWESTER MARZEŃ nie jest niezbędny, i tak samo hotele w których zamieszkają pseudoartyści powinny zapłacić 30 tysi kary
bDJDbAgP
Wkurzony
2 miesiące temu
ludzie z naszych pieniędzy podawali grajka od kilkuset tyś do kilku milionów zł a my co dostaliśmy tylko zakazy i 0 pomocy !!!!!!!!!!!!!
jkn
2 miesiące temu
Golce to za darmo grają ? za te dotacje co dostali ?
...
Następna strona