Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Łukasz Witczyk
|

Koronawirus i nowe obostrzenia. Zakaz noszenia chust

9
Podziel się

Nowe obostrzenia wchodzą w życie 27 lutego. Od soboty zakazane będzie zakrywanie ust i nosa przy pomocy chust, arafatek, kominów biegowych czy apaszek. Obowiązkowe za to jest noszenie maseczek.

Koronawirus i nowe obostrzenia. Zakaz noszenia chust
Koronawirus i nowe obostrzenia. Zakaz noszenia chust, nakaz noszenia maseczek (money.pl, Rafał Parczewski)
bDUEFaxx

Wzrost liczby zakażonych koronawirusem pokazuje, że w Polsce możemy już mówićo trzeciej fali pandemii. W związku z tym rządzący zdecydowali się na wprowadzenie szeregu obostrzeń, które mają ograniczyć ryzyko transmisji koronawirusa. Jednym z nich jest obowiązek noszenia maseczek zasłaniających usta i nos. Zakazane jest za to zakrywanie twarzy chustą.

Zakaz noszenia chust obowiązuje od soboty

Nowe obostrzenia wchodzą w życie 27 lutego. Jak rząd tłumaczy taką decyzję? "Najważniejsze decyzje dotyczące pandemii podejmujemy wspólnie z naszymi specjalistami z zakresu zdrowia publicznego, profesorami, wirusologami, epidemiologami. Rada Medyczna przygotowała zalecenia, który sposób zakrywania ust i nosa najlepiej chronią nas przed zakażeniem" - czytamy na rządowych stronach.

bDUEFaxz

Najnowsze ustalenia naukowców mówią, że przyłbice nie stanowią ochrony przed transmisją wirusa. Chronią jedynie oczy, ale przez nos i usta nadal mogą przedostawać się patogeny. Podobnie jest z chustami, kominami biegowymi czy apaszkami. Są one wykonane z materiałów, które nie gwarantują ochrony. Z kolei maseczki zabezpieczają w 90 proc., dlatego są najlepszym rozwiązaniem w kwestii zasłaniania nosa i ust.

Zakaz noszenia chust. Obowiązkowe maseczki

W związku z nowymi obostrzeniami obowiązkowe jest noszenie maseczki, która ma zasłaniać usta i nos. Może to być maseczka ze specjalnymi filtrami, chirurgiczna czy materiałowa.

bDUEFaxF

Zakazane jest zasłanianie ust i nosa nie tylko chustą ale także szalikami, apaszkami, kominami biegowymi czy przyłbicami.

Zobacz także: Olsztyn strefą wyklętą? Prezydent miasta: chaos, tak nie powinno być
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUEFaya
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Ot co
2 miesiące temu
Ja wogóle nie zakrywam twarzy.Od kiedy oddychanie powietrzem jest przestępstwem czy wykroczeniem i kto mi tego zabroni?
tak mysle
2 miesiące temu
Dalej Cyrk Fala nr 3 start
Jacek
2 miesiące temu
Najlepsze jest to że władza sama sprawiła że ludzie zaczęli nosić te przyłbice. Na początku jak był ten nakaz nikomu się nie opłacało inwestować bo każdy liczył na szybką jego likwidację więc stosowano tańsze maski. Potem jak zniesiono nakaz noszenia kagańców na zewnątrz to przyłbice były używane głównie przez sprzedawców czy kelnerów, całej reszcie bardziej opłacało się mieć szmatkę którą założą przed wejściem do sklepu czy autobusu a po wyjściu szybko schowają do kieszeni czy torebki. Przyłbice zaczęły się pojawiać w większej ilości dopiero po drugim nakazie masek na zewnątrz bo ludzie chcieli oddychać pełną piersią a coś musieli mieć na twarzy niemal wszędzie.. Z resztą TVP sama rozpropagowała te przyłbice ubierając w nie bohaterów "Klanu" czy widzów na Sylwestrze. Ciekawe czy teraz w "Klanie" pojawią się maski.
bDUEFayb
Rozumek
2 miesiące temu
co za bzdura. Nie ma żadnego zakazu noszenia chust czy przylbic. Jak założę maseczkę a na nią komin, to dostanę mandat? no właśnie.
Znachor
2 miesiące temu
Ja pije herbatke z czagi I zadne wirusy I koronki mi niegrozne