Notowania

Koronawirus. Kolejne linie ograniczają loty do Chin

Linie lotnicze Air France planują ograniczyć w tym tygodniu loty do Chin. Podobną decyzję podjęły należące do Air France holenderskie linie lotnicze KLM. Przyczyną ograniczenia lotów jest epidemia koronawirusa w chińskim mieście Wuhan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr.com)
Air France i KLM ograniczają loty do Chin. (Fot: Chris Sands Follow)

Air France zmniejszyła liczbę rejsów do Pekinu i Szanghaju. Od piątku zamiast dotychczasowych 10 lotów tygodniowo do Pekinu i 13 do Szanghaju odbędzie się codziennie jeden lot do każdego z tych miast.

Od piątku bezpośrednie loty samolotów KLM z Amsterdamu do chińskich miast Chengdu i Hangzhou będą zawieszone, a liczba lotów do Szanghaju będzie ograniczona z 11 do siedmiu tygodniowo. Liczba lotów do Pekinu nie będą zmniejszone. Ograniczenia te będą obowiązywać co najmniej do 29 lutego.

Niektóre linie wybrały bardziej radykalny wariant. Lufthansa poinformowała, że do 9 lutego zawiesza wszystkie swoje loty do i z Chin kontynentalnych. Wcześniej podobną decyzję podjęły linie British Airways. W tym wypadku połączenia lotnicze z Chinami są anulowane do 31 stycznia.

Do Chin nie polecą też pasażerowie, którzy wybierają linie American Airlines i United Airlines. Polski LOT nie podjął jeszcze decyzji o zawieszeniu połączenia na linii Warszawa - Pekin.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Do tej pory potwierdzono ponad 6 tys. przypadków zakażeń i 132 zgony. Przypadki zachorowań wystąpiły w kilkunastu państwach - w tym trzech w Europie - w Niemczech, Francji i Finlandii.

Obejrzyj: Koronawirus. "W Polsce wszystkie służby są w stanie alertu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-01-2020

BuachachaA LOT lata i się nie boi. Pewnie Prezes jeszcze z nart w Davos nie wrócił...

29-01-2020

Były klientMaxami też przestali latać chyba jako jedni z ostatnich, jak już zamknięto przestrzeń powietrzną. Wcześniej były bezpieczne bo Boeing tak mówił. Teraz … Czytaj całość

29-01-2020

JaśkoJak na maleńką epidemię w jednym mieście w Chinach to strasznie dużo zamieszania. No, chyba, że wcale nie w jednym i nie taka maleńka...

Rozwiń komentarze (8)