Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. LOT odwoła zakup Condora? "Nie komentujemy"

Epidemia może pokrzyżować zakupowe plany LOT-u. Tak podają informatorzy niemieckiego Spiegla. Polski przewoźnik nie chce komentować sprawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
LOT przecina spekulacje o wstrzymaniu kupna linii Condor. (Fot: Associated Press)

Zakupy LOT-u nie są przesądzone. Jak podaje Spiegl rozważany jest scenariusz odroczenia lub nawet rezygnacji z kupna linii Condor. Powodem ma być rozprzestrzeniający się koronawirus, który wywołuje nie tylko szkody zdrowotne, ale też podkopuje niektóre biznesy. W tym kontekście uderza w przewoźników.

LOT nie komentuje wprost tych doniesień. "Polskie Linie Lotnicze LOT nie są stroną projektu przejęcia linii Condor. Polska Grupa Lotnicza w trakcie trwania procesu transakcji nie komentuje doniesień medialnych w przedmiotowej sprawie. Wszelkie zapytania związane z działalnością linii lotniczej Condor prosimy kierować bezpośrednio do przewoźnika" - czytamy w przesłanej do nas wiadomości.

Plany zakupowe LOT-u zostały ogłoszone w styczniu. Condor to średniej wielkości firma z portfela upadłego biura turystycznego Thomas Cook przewożąca ok. 10 mln pasażerów rocznie.

Jak informowaliśmy w money.pl, z powodu koronawirusa LOT zawiesił swoje połączenia do Włoch. Do 3 kwietnia nie polecimy z polskimi liniami do Mediolany i Wenecji.

Obejrzyj: Nieubezpieczeni są leczeni. Szumowski: nie ma innej możliwości, są na to pieniądze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

JaroKSukces jak 27:1 Beci!

11-03-2020

AligatorA tu już ogłoszony był sukces.

11-03-2020

jaDajmy sobie spokój z masą upadłościową. Po koronowirusie przewozy będą o 1/3 mniejsze niż przed.

Rozwiń komentarze (8)