Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Koronawirus. LOT zwiesza loty do Chin

16
Podziel się:

"Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego - czytamy w komunikacie przewoźnika. Wszyscy, którzy kupili bilety, odzyskają pieniądze lub polecą w innym terminie.

Do 9 lutego nie będzie lotów z Polski do Chin.
Do 9 lutego nie będzie lotów z Polski do Chin. (WP.PL)

LOT zawiesza wszystkie połączenia z Chinami. Powód? Zagrożenie epidemią koronawirusa.

"W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego br. Decyzja ta jest podyktowana szczególną troską o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa Pasażerom i członkom Załogi LOT-u" - czytamy w komunikacie LOT-u.

Co mają zrobić klienci linii, którzy już kupili lot? PLL LOT umożliwił im zmianę terminu lotu do Chin, w miarę dostępnych miejsc lub zwrot pieniędzy za bilety. Takie działanie zapowiedział już wcześniej wobec pasażerów planujący podróż do obu lotnisk w Pekinie w terminie 22 stycznia do 29 lutego 2020 r. na biletach polskiego przewoźnika (z numerem biletu zaczynającym się od 080), które zostały zakupione przed 27 stycznia 2020 roku.

Jak informowaliśmy już w money.pl, podobne działania podjęli i inni przewoźnicy, m.in. British Airways, Fiński Finnair, KLM filipińskie linie lotnicze: Philippine Airlines i Cebu Pacific, amerykańscy przewoźnicy jak American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus uderzy w gospodarkę?

Przypomnijmy, że loty między Polską a Chinami odbywały się 7 razy w tygodniu. W ubiegłym roku ponad 200 tys. pasażerów podróżowało na tym kierunku, tylko między Pekinem a Warszawą LOT przewiózł 82 tys. osób.

Nowy koronawirus pojawił się pod koniec ubiegłego roku w chińskiej prowincji Hubei. Wywołał epidemię zapalenia płuc. Liczba śmiertelnych ofiar wirusa w czwartek przekroczyła już 170, co kilka godzin można usłyszeć o kolejnych miejscach, w których został on wykryty. Pierwsze przypadki zostały już zidentyfikowane we Francji, o wirusie mówi się też w Niemczech.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
Eliza
2 lata temu
Polak mądry po szkodzie. Już wcześniej było by to zrobić a nie w momencie kiedy wiosna nadchodzi banda karakanow!
Frak
2 lata temu
Jak zawsz polska 100 lat za zachodem
Dodek
2 lata temu
Bankrut
HON KONG
2 lata temu
W lecie będzie po epidemii. Zawsze te epidemie są w okresie zimowym.
HON KONG
2 lata temu
W lecie będzie po epidemii. Zawsze te epidemie są w okresie zimowym.