Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koronawirus. Ludzie mają dość teleporad, odwracają się od abonamentów

162
Podziel się:

Liczba abonentów sieci przychodni spada - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Apogeum ma nastąpić pod koniec roku. Dziennik nie podaje jednak konkretnych liczb, skupia się na powodach.

Koronawirus. Ludzie mają dość teleporad, odwracają się od abonamentów
Kto nie musi, korzysta z teleporad. Ale czasem trzeba pokazać się lekarzowi (EASTNEWS, Magdalena Pasiewicz, East News)
bEUMqnAR

Konsultacje, nie tylko internistyczne, za pomocą teleporad, problemy z dostaniem się na badania dodatkowe. Okazuje się, że posiadacze abonamentów i pacjenci NFZ jadą na tym samym wózku.

Jak mówi „Rzeczpospolitej” gen. Grzegorz Gielerak z Wojskowego Instytutu Medycznego, pacjenci prywatnych placówek, które na czas pandemii zawiesiły działalność, zwrócili się do placówek publicznych.

- W kryzysie ludzie postanowili przestać przepłacać - mówi dziennikowi Jerzy Przystajko, farmaceuta i ekspert ochrony zdrowia.

bEUMqnAT

Anna Wasilewska, dyrektor ds. marketingu w Enel-Medzie, broni abonamentów, mówiąc "Rz", że obecnie teleporady to ok. 30 proc. usług, a placówki wraz z redukcją obostrzeń powróciły do usług stacjonarnych.

Zobacz także: Obejrzyj także: Problemy z dostępnością szczepionki na grypę. Ludzie odchodzą z kwitkiem

Jednocześnie, jak zwraca uwagę "Rzeczpospolita", rośnie liczba ubezpieczeń zdrowotnych. Pisaliśmy już, że przeszło 3 mln Polaków leczy się na podstawie prywatnych polis. Drugie tyle ma abonamenty medyczne.

bEUMqnAZ

W momencie, gdy placówki zostały na nowo otwarte, pacjenci ruszyli, by wykonać niezbędne badania, uzyskać porady, których przez wiele tygodni byli pozbawieni. To jednak zakorkowało system. Osoby korzystające z usług lekarzy NFZ, też narzekają na dostęp, szukają placówek, które ich przyjmą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUMqnBu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(162)
ja69
rok temu
możecie mi wytłumaczyć? lekarze nie przyjmują w przychodniach. koronawirus. ci sami lekarze przyjmują prywatnie i nie ma problemu. paranoja
babcia
rok temu
A nasi bohaterscy lekarze w dzień udzielają teleporad a po południu przyjmują pacjentów za kasę.
Artur
rok temu
Teleporady to hochsztaplerka. Może taki lekarz też zadzwoni do mnie to mu poopowiadam jak może sobie postawić dom.... Przestałem płacić abonament w Luxmedzie - kosztowało kupę kasy a w zamian miałem miłe telefony z lekarzami. Koszt połączenia prawie jak na sekslinię....
bEUMqnBv
pacjent
rok temu
W Gdyni Orłowie po zarejestrowaniu na teleporadę lekarz oddzwania po kilku dniach. Trzeba codziennie dzwonić do rejestracji i upominać się o "teleporadę". Jest to lekceważenie pacjentów.
ENDLOCH
rok temu
Lekarze ponoć składali przysięgę Hipokratesa , ale wygląda na to że składali przysięgłe raczej HIPOKRYZJI.
...
Następna strona