Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia podało dane na temat liczby nowych przypadków. Znów rekord

22
Podziel się

W ciągu ostatniej doby wykryto w Polsce 4 280 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 76 osób.

Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia podało dane na temat liczby nowych przypadków. Znów rekord
W kolejnych dniach nie powinniśmy się spodziewać spadku liczby przypadków - przypominają lekarze (PAP, Darek Delmanowicz)
bDoantSd

Koronawirus. Nowe przypadki (8.10.2020)

Mamy 4 280 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (598), małopolskiego (548), wielkopolskiego (505), śląskiego (375), pomorskiego (313), kujawsko-pomorskiego (311), łódzkiego (279), dolnośląskiego (258), podkarpackiego (256), lubelskiego (204), świętokrzyskiego (159), zachodniopomorskiego (116), warmińsko-mazurskiego (105), podlaskiego (94), opolskiego (90), lubuskiego (69) – informuje Ministerstwo.

bDoantSf

Z powodu COVID-19 zmarło 8 osób, zaś z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 68 osób.

To ogromny wzrost w porównaniu do danych ze środy, kiedy MZ informowało o 3003 zakażeniach i był to rekord. Niestety, od kilku dni mamy nieustające pasmo tych niechlubnych rekordów. Wrzesień zamykaliśmy z oscylującą wokół tysiąca nowych przypadków, a obecnie moglibyśmy tylko życzyć sobie takich wyników.

Dodajmy, że środa (7.10.2020 r.) okazała się rekordowa nie tylko pod względem liczby stwierdzonych przypadków. Zmarło 75 pacjentów – to najbardziej niepokojący wynik od wybuchu pandemii. Trzeci rekord dotyczył liczby wykonanych testów: aż 44 tysiące.

bDoantSl
Zobacz także: Prof. Matyja: "System ochrony zdrowia jest jak pacjent na intensywnej terapii"

Przykład Bydgoszczy pokazał, jak mało wiemy o skali epidemii

W niedzielę przekroczyliśmy granicę 100 tys. przypadków zachorowań. W ciągu zaledwie pięciu dni liczba wzrosła do 111 599 przypadków. Najwięcej przypadków koronawirusa stwierdzono nie w województwie małopolskim czy mazowieckim, które niemal już tradycyjnie otwierają zestawienie, lecz w kujawsko-pomorskim, które do tej pory było pod tym względem regonem bardzo spokojnym.

bDoantSm

Przyjrzeliśmy się tej sprawie. Okazało się, że wysoka pozycja kujawsko-pomorskiego nie wynikała z wystąpienia dużych ognisk, lecz otwarcia w Bydgoszczy nowoczesnego laboratorium, w którym w ciągu doby można zbadać setki próbek.

Ten przykład pokazał, jak bardzo niedoszacowana jest liczba osób zakażonych w naszym kraju oraz tego, że wiele prawdy jest w zdaniu, że im więcej testów robimy, tym więcej stwierdzamy pozytywnych przypadków. Niewiele więc wiemy o rzeczywistym obrazie epidemii.

bDoantSG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(22)
koron
2 miesiące temu
Wirus się nie rozpędza tylko robicie więcej testów.... Kto by się spodziewał, że po większej ilości testów będzie więcej chorych? Szok, niedowierzanie... miliony pytań bez odpowiedzi
Chory
2 miesiące temu
Na szczęście wirus jest w odwrocie a krzywa się wypłaszcza. Brawo Szumowski, brawo Duda, brawo Morawiecki.
Temida
2 miesiące temu
Społeczeństwo polskie dziękuje panu premierowi Morawieckiemu za" sprawną walkę z epidemią koronawirusa covid 19" Sprawdziły się jego przepowiednie że nie ma się czego bać bo epidemia się cofa. Przecież gdy to ogłaszał to zachorowań dziennie było 200, 300 a teraz jest tylko 2000 , 3000 tysiące. BRAWO PANIE PREMIERZE. Tak trzymać a doprowadzi pan Polskę do katastrofy zdrowotnej i gospodarczej. Coś mi mówi że już niedługo PiS i jego prezes będą sami chcieli oddać władzę opozycji jak komuniści 1989 roku bo kompletnie nie radzą sobie z obecną sytuacją.
bDoantSH
Zxc
2 miesiące temu
Panie Ministrze gratulacje, dymisja.
Yeti
2 miesiące temu
Strach wyjść z domu.
...
Następna strona