Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Koronawirus nie odstraszył Ukraińców. Coraz więcej zakłada biznes w Polsce

10
Podziel się

O 11 proc. wzrosła liczba obcokrajowców z zarejestrowaną w Polsce działalnością gospodarczą. Pandemia ich nie odstraszyła.

Koronawirus nie odstraszył Ukraińców. Coraz więcej zakłada biznes w Polsce
Pandemia, a Ukraińcy i tak lgną do Polski. (Materiały prasowe, materiały prasowe)
bDSZSFUB

W lutym 2021 roku prawie czterech na pięciu imigrantów zarobkowych z Ukrainy miało w planach albo przymierzało się już do założenia własnego biznesu w Polsce - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na badania agencji zatrudnienia Gremi Personal.

Tym samym o jedną trzecią zwiększyła się liczba Ukraińców chcących uruchomić w Polsce własny biznes.

Zobacz także: Nowe obostrzenia pewne? Gorycz członka rady przy premierze Morawieckim
bDSZSFUD

Potwierdzają to również dane z ZUS, jak wskazuje "Rzeczpospolita", liczba obywateli Ukrainy prowadzących w Polsce działalność gospodarczą wzrosła w ciągu ostatniego roku o ponad jedną piątą, do 5,9 tys.

Co powoduje, że Polska jest atrakcyjnym krajem dla przedsiębiorców z Ukrainy? Według Centrum Analitycznego Gremi Personal Polska, chodzi o bliskość geograficzną, podobny język.

bDSZSFUJ

Cudzoziemcy wskazują też na stabilną gospodarkę i przejrzyste warunki do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej dla obcokrajowców.

bDSZSFVe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
księgowy
3 tyg. temu
Oby to były legalne firmy a nie mafijne i korupcyjne .Nie widzę jeszcze powodow do radości .
janusz
3 tyg. temu
"Cudzoziemcy wskazują też na stabilną gospodarkę i przejrzyste warunki do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej dla obcokrajowców." pierwsze zderzenie z fiskusem i odechce im się cokolwiek w polsce robić
Max
3 tyg. temu
Nasze karyny i sebixy myślą tylko jak ......... pińcset plus i inne świadczenia MOPR, MOPS, czy GOPS pobrać !!!
bDSZSFVf
Luke
3 tyg. temu
Jak tak dalej pójdzie, to we własnym kraju będziemy pracować dla Ukraińców czy innych narodowości. I to za miskę ryżu. Do czego to już doszło. Polak będzie w Polsce niewolnikiem.
anty cwaniak
3 tyg. temu
Czy na money nie znaja innej firmy czy agencji rankingiwej tylka ta wyn u eniona w artykule. Przeciez to widac, ze to artykul na zamowuenie tej agencji, ktorej wlascicielem jest obcokrajowiec z poludniowego wschodu europy, ktory sprowadza swoich ziomkow i zarabia na nich