Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Koronawirus. Czy będzie obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych?

14
Podziel się

W piątek nie będzie rozporządzenia dotyczącego maseczek obowiązku noszenia wyłącznie maseczek chirurgicznych. Resort zastanawia się natomiast, czy nie zabronić noszenia w miejscach publicznych przyłbic lub zasłaniania ust i nosa szalikiem.

Koronawirus. Czy będzie obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych?
Adam Niedzielski zaprzeczył, by w piątek miało się pojawić rozporządzenie nakazujące noszenie maseczek chirurgicznych (Twitter)
bDJnxiCt

- Korzystam z każdej okazji, by przypomnieć państwu, że naszym jedynym powszechnym narzędziem w walce z pandemią są maseczki. Szczepionki są, ale nadal w niewystarczającej ilości, by realnie może zdusić pandemię – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski programie "Tłit" Wirtualnej Polski.

Zapytany został, czy prawą jest to, że w piątek wydane zostanie przez niego rozporządzenie nakazujące nosić maseczki chirurgiczne i zakazujące noszenia w miejscach publicznych maseczek materiałowych. Taka informację podał wcześniej główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Niedzielski zaprzeczył tym doniesieniom.

bDJnxiCv
Zobacz także: Będzie obowiązek noszenia certyfikowanych maseczek? Minister zdrowia wyjaśnia

- Nie, dzisiaj żadnego takiego rozporządzenia nie będzie – powiedział minister. - Ale rzeczywiście zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny być bardziej, powiedziałbym, dookreślone, jeżeli chodzi o standard noszenia ich - dodał.

Jego zdaniem "krokiem do przodu i tak będzie zastąpienie maseczkami przyłbic i zasłaniania się szalikiem".

bDJnxiCB

Nie wykluczył że w kolejnym tygodniu wyda rozporządzenie zakazujące korzystania z popularnych przyłbic lub półprzyłbic oraz zasłaniania ust szalikiem.

- Ale też nie przesądzałbym, że wprowadzimy tam jednoznaczny standard maseczki - zastrzegł.

Brak jednoznacznego obowiązku noszenia maseczek określonego typu (co zostało wdrożone w kilku krajach europejskich) ma wynikać z niechęci do "generowania problemów z dostępnością maseczek".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJnxiCW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
KIKI
2 tyg. temu
szumowski zainwestowal w fabryke maseczek i trzeba mu pomoc sie ich pozbyc
Johnny
2 tyg. temu
Jak ja tego gościa nienawidzę to się pale nie mieści. Pitoli o tych falach i tym super groźnym wirusie niby pod pretekstem zdrowotnym ale chodzi o kasę.. jak wyjdzie to rozporządzenie odnośnie nowych maseczek to nie założę nigdzie żadnej tak jak teraz w sklepie dla świętego spokoju zakładam tak wtedy nie założę nigdzie. Niedzielski naród Cię rozliczy to co ty robisz to się w pale nie mieści. Zobaczycie ze zaraz znowu zamkną wszystko. Niestety ale coraz bardziej widzę że jedyny sposób na powrót to normalności to bunt ludzi ale nie tylko w Polsce ale także na całym świecie.
Alicja
2 tyg. temu
Po roku stwierdzili oczywistą oczywistość i nikt z tego powodu nie umarł, bo jeżeli tak to eksperci którzy zajmowali się doradzaniem powinni zostać pozbawieni dyplomów i powinni pojść siedzieć.Wygląda, że szwagier kupił maseczki i trzeba je sprzedać. Idziemy drogą Szumowskiego.
bDJnxiCX
Radosław
2 tyg. temu
Jeśli państwo nam karze nosić maseczki niech te maseczki udostępni Polakom za darmo
Grace
2 tyg. temu
Męczą ludzi szmatami i plastikami,aby wdychali dwutlenek węgla i niedotlniali mózgi,bo jeśli przeżyją po wyszczepieniu w ciągu dwu lat,to będą nabijać kasę na leczenie dróg oddechowych.Wirus wg.naukowców zmutowany 18razy,ale cóż nie robi się dla patriotyzmu.