Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Koronawirus. Czy będzie obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych?

14
Podziel się:

W piątek nie będzie rozporządzenia dotyczącego maseczek obowiązku noszenia wyłącznie maseczek chirurgicznych. Resort zastanawia się natomiast, czy nie zabronić noszenia w miejscach publicznych przyłbic lub zasłaniania ust i nosa szalikiem.

Koronawirus. Czy będzie obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych?
Adam Niedzielski zaprzeczył, by w piątek miało się pojawić rozporządzenie nakazujące noszenie maseczek chirurgicznych (Twitter)

- Korzystam z każdej okazji, by przypomnieć państwu, że naszym jedynym powszechnym narzędziem w walce z pandemią są maseczki. Szczepionki są, ale nadal w niewystarczającej ilości, by realnie może zdusić pandemię – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski programie "Tłit" Wirtualnej Polski.

Zapytany został, czy prawą jest to, że w piątek wydane zostanie przez niego rozporządzenie nakazujące nosić maseczki chirurgiczne i zakazujące noszenia w miejscach publicznych maseczek materiałowych. Taka informację podał wcześniej główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Niedzielski zaprzeczył tym doniesieniom.

Zobacz także: Będzie obowiązek noszenia certyfikowanych maseczek? Minister zdrowia wyjaśnia

- Nie, dzisiaj żadnego takiego rozporządzenia nie będzie – powiedział minister. - Ale rzeczywiście zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny być bardziej, powiedziałbym, dookreślone, jeżeli chodzi o standard noszenia ich - dodał.

Jego zdaniem "krokiem do przodu i tak będzie zastąpienie maseczkami przyłbic i zasłaniania się szalikiem".

Nie wykluczył że w kolejnym tygodniu wyda rozporządzenie zakazujące korzystania z popularnych przyłbic lub półprzyłbic oraz zasłaniania ust szalikiem.

- Ale też nie przesądzałbym, że wprowadzimy tam jednoznaczny standard maseczki - zastrzegł.

Brak jednoznacznego obowiązku noszenia maseczek określonego typu (co zostało wdrożone w kilku krajach europejskich) ma wynikać z niechęci do "generowania problemów z dostępnością maseczek".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
stary_pzprowi...
rok temu
Zgodnie z ich teorią prawidłowej wypowiedzi społeczeństwa w dobie opresji, a na drzewach zamiast liści itd. Osobiście, maseczki nie nosiłem, nie noszę i nosić nie zamierzam, gdyż w prawie RP nie ma już kary śmierci, a tym jest dla astmatyka maska. Może czas na kolejny genialny pomysł, Towarzysze?
jhako
rok temu
Chyba niedzielski dostał przesyłke i z kumplami mysla co z tym zrobić.
wolnos
rok temu
Jak mi rząd da to się zastanowię, a i tak nie bede nosic jak do tej pory, bo Konstytucja mówi co innego.
Leylu
rok temu
I rok nie minął, a przyłbice już są nieefektywne. A gdy w kwietniu sprzedawali je po cztery dychy ,to były jak najbardziej . Teraz wszyscy runą po maseczki . Które też były nieefektywne na początku pandemii.
Hubert
rok temu
Niedzielny gość w nierządzie z szumowskimi naleciałościami.