Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Koronawirus. NIK skontroluje dwa szpitale, które mierzą się z pandemią

113
Podziel się:

Dwa szpitale - w Gdańsku oraz w Prabutach - kontroluje Najwyższa Izba Kontroli. Obie placówki są zaangażowane w walkę z pandemią. Dlatego do prezesa Mariana Banasia o przełożenie terminu inspekcji zwrócił się marszałek województwa Mieczysław Struk.

Koronawirus. NIK skontroluje dwa szpitale, które mierzą się z pandemią
Koronawirus. NIK rozpoczyna kontrole w dwóch pomorskich szpitalach (zdj. ilustracyjne). (Flickr, Hospital CLÍNIC CC 2.0 Flickr)

NIK rozpoczyna kontrole w dwóch szpitalach województwa pomorskiego: szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku oraz Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach - podaje "Gazeta Wyborcza".

W piśmie skierowanym do prezesa NIK Mariana Banasia - do którego dotarł dziennik -  marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk nie kryje zdumienia.

Kontrola jest o tyle problematyczna, że oba szpitale zapewniają obecnie pomoc chorym na COVID-19. A wizyta kontrolerów Izby nakaże przerzucić, jak pisze marszałek, "część energii, która do tej pory była skierowana na walkę z pandemią". Energia ta będzie musiała "zostać zaangażowana do kontroli".

Zobacz także: Zobacz: Obostrzenia. "Sezon bożonarodzeniowy już jest przegrany"

Dlatego też marszałek zwraca się do prezesa NIK o przełożenie terminów kontroli. Na kiedy? Przynajmniej "do czasu ustania okoliczności uzasadniających zwiększone zaangażowanie podmiotów leczniczych". Mówiąc wprost: marszałek zwraca się o przełożenie kontroli na czas po ustaniu pandemii koronawirusa.

Zwróciliśmy się z pytaniami do Najwyższej Izby Kontroli. Chcieliśmy się dowiedzieć m.in. czy prezes NIK przychyli się do prośby marszałka Struka. Na odpowiedź czekamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(113)
bn
2 lata temu
Niech skontroluja spółki skarbu państwa i firmy polityków PIS.
Ostrożny
2 lata temu
Czytajcie dziennik ustaw Dz.U 2020 1845 art. 36 miny wam zrzedną!!!!!
Dd
2 lata temu
Szczerze? Moim zdaniem powinny trochę pokontrolować szpitale. Brak kontroli rodzi bezkarność i nadużycia.
Piotr
2 lata temu
skończy się histeria i ściema COVIDIAN, na grypę już nikt nie choruje
jfk
2 lata temu
Akurat na Pomorzu trzeba zrobić kontrole.?......... zawsze to był region uwierający PIS, czy znowu krewni królika potrzebują dyrektorskiego stołka ?
...
Następna strona