Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus. PGG ograniczy czas pracy i obniży wynagrodzenia

278
Podziel się

Na trzy miesiące Polska Grupa Górnicza chce ograniczyć czas pracy do 20 proc. Polegać ma ono na wyłączeniu produkcji w jednym dniu tygodnia w kopalniach.

Pensje mają zostać obniżone o 20 proc.
Pensje mają zostać obniżone o 20 proc. (East News, Dominik Gajda)
bEpIPrit

Polska Grupa Górnicza zamierza uruchomić pakiet działań osłonowych w spółce - poinformował zarząd. W ramach działań obniżona ma zostać liczba dni pracy oraz pensja pracowników.

"Polska Grupa Górnicza chce wprowadzić na trzy miesiące ograniczenie czasu pracy w wymiarze do 20 proc.. Polegać ma ono na wyłączeniu produkcji w jednym dniu tygodnia w kopalniach PGG. Ruch zakładów górniczych w tym czasie ma odbywać się tak samo, jak w dniach wolnych od pracy" - poinformowała PGG na swoim koncie na Twitterze.

bEpIPriv

Zarząd PGG zorganizował telekonferencję z przedstawicielami związków zawodowych działających w spółce.

Podczas spotkania przedstawicielom strony społecznej zaproponowano zawarcie porozumienia umożliwiającego skorzystanie z ustawy antykryzysowej.

Zobacz także: Zobacz również: Koronawirus godzi w biznesy. Miliony w zamian za udziały?

W tym czasie wynagrodzenie pracowników zostałoby zmniejszone o 20 proc., proporcjonalnie do zmniejszonego czasu pracy. "Pozwoli to ubiegać się spółce o dofinansowanie w ramach tarczy antykryzysowej w wysokości ok. 70 mln zł" - poinformował zarząd na Twitterze

bEpIPriB

Jednym z instrumentów, proponowanych w tzw. tarczy antykryzysowej - pakiecie działań osłonowych dla przedsiębiorców narażonych na straty z powodu epidemii koronawirusa jest możliwość dofinansowania do wynagrodzeń pracowników do wysokości 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Polska Grupa Górnicza jako spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach. 29 grudnia 2017 r. PGG sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpIPriC
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEpIPriW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(278)
Pedro
rok temu
MOŻE KTOŚ MI RZECZOWO ODPOWIE CZY W TYM PRZYPADKU MA TO ZNACZENIE Z JAKIEGO KRAJU JEST WĘGIEL SKORO NA SKŁADZIE PŁACĘ 1 TYŚ ZA TONĘ A CENA WYDOBYTEGO OSCYLUJE W GRANICACH 300 -400 ZŁ ZA TONĘ
ja
rok temu
Związki zawodowe służą głównie zapewnieniu dobrych pensji i ochronie stołków dla wybranej grupy ludzi.. Niby troska o miejsca pracy, o podwyżki dla ludzi pracy… Jeśli ktoś potrafi liczyć, to wszystkie takie zabiegi prowadzą jedynie do wzrostu bezrobocia. A w firmach państwowych jeszcze do marnotrawstwa publicznych pieniędzy. Ludzie powinni zrozumieć, że to od nich samych zależy jaką mają pracę i ile zarabiają. Reszta to wymówki i obwinianie innych. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac.? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę.
zawislak
rok temu
Pozamykajcie kopalnie po co malpie zegarek
bEpIPriX
zawislak
rok temu
Pozamykajcie kopalnie po co malpie zegarek
zawislak
rok temu
Pozamykajcie kopalnie po co malpie zegarek
...
Następna strona