Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

Koronawirus. Polska ułatwia pracę białoruskim lekarzom i pielęgniarkom

47
Podziel się

Już od za parę dni białoruscy lekarze i pielęgniarki nie będą musieli ubiegać się o zezwolenie na pracę. Zwolnieni z tego obowiązku będą także specjaliści IT oraz przyjeżdżający na wizę humanitarną.

Koronawirus. Polska ułatwia pracę białoruskim lekarzom i pielęgniarkom
Lekarze z Białorusi będą mogli łatwiej podjąć pracę w Polsce (Flickr, Hospital CLÍNIC CC BY-ND 2.0 Flickr)
bDADNXWt

Polska upraszcza formalności dla Białorusinów, którzy będą chcieli podjąć pracę u nas w kraju. Nowe rozwiązania zaczną obowiązywać od początku grudnia - pisze "Rzeczpospolita".

To efekt wdrożenia nowelizacji rozporządzenia ministra rozwoju, pracy i technologii uzupełnionej o znowelizowaną ustawę o cudzoziemcach, która zniosła zakaz pracy dla cudzoziemców z tzw. wizami humanitarnymi.

bDADNXWv

Dzięki temu specjaliści z Białorusi oraz osoby z wizami humanitarnymi nie będą musiały starać się o uzyskanie zezwolenia na pracę.

Polska zwłaszcza liczy na lekarzy i pielęgniarki. Z myślą o nich Polska ma wprowadzić także w grudniu tzw. ustawę covidową, która pozwoli podjąć im pracę za zgodą ministra zdrowia bez pełnej nostryfikacji dyplomów.

Zobacz także: Koronawirus. Bartosz Arłukowicz: osiągnęliśmy krytyczny punkt pandemii

Jak wskazuje "Rzeczpospolita", to na to wsparcie liczy na nią wielu szefów szpitali.

bDADNXWB

– Z naszych szacunków wynika, że w tej chwili potencjalnie zainteresowanych pracą w Polsce jest ok. 1,5–2 tys. lekarzy oraz nawet 2–3 tys. pielęgniarek i sanitariuszy z Ukrainy i Białorusi – twierdzi Krzysztof Inglot, prezes agencji zatrudnienia Personnel Service.

bDADNXWW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(47)
Jj
2 miesiące temu
Bardzo dobra decyzja, najwyższy czas
BLYSK
2 miesiące temu
WRESZCZE PRZEMOWILO ZE ZDROWIE WAZNIEJSZE NARODU NIZ UNIJNE BIUROKRASTWO. BLYSK
vima
2 miesiące temu
rozumiem, że z biegłą znajomością języka polskiego; inaczej nie wyobrażam sobie by lekarz nie mogący porozumieć się z pacjentem mógł go leczyć; kuriozalne
bDADNXWX
aaa
2 miesiące temu
pracuje w norwegii. dużo ukraińców wykruszyło się na dzień dobry lewymi papierami.przykład o demnie 27 latek miał papiery kapitana statku a nie wiedział co to aft(rufa).niech pokażą co potrafią na jarku
Marek Piegus
2 miesiące temu
No ale jak to jest, podobno w Polsce kilka tysięcy pielęgniarek chce się lenic ale nikt ich nie chcę zatrudnić.
...
Następna strona