Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus uderza w gospodarkę. Emilewicz: każdy dzień postoju kosztował nas 7 mld zł

170
Podziel się

Minister rozwoju przyznała, że straty zmrożonej gospodarki są olbrzymie. Dlatego zapowiedziała kolejne programy pomocowe, które mają być skierowane do przedsiębiorców i samorządów.

Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że rząd szykuje już kolejny pakiet rozwiązań dla firm.
Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że rząd szykuje już kolejny pakiet rozwiązań dla firm. (PAP, PAP/Leszek Szymański)
bDIPkTGZ

- Przez ostatni miesiąc każdy dzień postoju kosztował polską gospodarkę 7 mld zł - powiedziała w Radiorodzina w piątek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Wicepremier zapowiedziała też, że rząd szykuje już kolejny pakiet rozwiązań dla firm.

Jak zapewniła, szczegóły powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu, kiedy nowa jego odsłona zostanie przyjęta przez rząd.

Zobacz także: Rząd na razie nieugięty ws. lekarzy. "To jest tak nierozsądne, nieetyczne, głupie"

bDIPkTHb

Minister wyjaśniła, że w pakiecie będą z jednej strony dalsze regulacje z zakresu prawa pracy, ale także pewne ułatwienia związane z działalnością samorządu terytorialnego. O co konkretnie chodzi?

Jak wyjaśniła Emilewicz, wpływy z podatku PIT i CIT także do budżetu samorządów są niższe, a zatem w tej szczególnej sytuacji pomóc może wprowadzenie możliwości elastycznego kształtowania budżetu.

bDIPkTHh

Tak, by miały większą możliwość zadłużania się i niewliczania wydatków związanych z pandemią do limitów wydatków samorządowych. Emilewicz przekonywała również, że część pieniędzy z akcyzy, czyli tzw. korkowe, którym dysponują samorządy na walkę z alkoholizmem, mogłoby być przeznaczone na walkę z pandemią.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDIPkTHC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(170)
.....
11 miesięcy temu
a ile dziennie kosztują nas niepracujący 500+sowcy? teraz to nie godne zabrać ale za co płacić?
Robal2020
11 miesięcy temu
Oszczędności? Proszę bardzo? Zakończyć 500+ i 13-ki. Zwolnić 300 tys. niepotrzebnych urzędników. Uprościć prawo podatkowe tak żeby na obsługę vat przedsiębiorca nie potrzebował 160 r-g tylko 30 r-g. Wtedy będzie miał czas swoją pracę a nie na obsługę urzędasów. Zlikwidować 1000 fundacji do promowania tego czy owego. Zlikwidować nic nie budujące firmy np. tą od elektrowni atomowych. Zlikwidować komitety polityczne. Zlikwidować rady nadzorcze w spółkach skarbu państwa … Jak będzie jeszcze mało to proszę zadzwonić … ja podpowiem.
wyborca
11 miesięcy temu
Po co pani zafundowała nowe tablety dla posłów! Trwonicie pieniądze podatnika bez opamiętania! To karygodne! Trzeba was rozliczyć. W końcu musicie odpowiadać materialnie. Dosyć tego bałaganu. Rwą się do rządzenia a są nieuczciwi!
bDIPkTHD
Eryk
11 miesięcy temu
Pomocowe programy komu ten kit wciskasz kobieto
asd
11 miesięcy temu
A wystarczy nie kraść
...
Następna strona