Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus uderza w gospodarkę. Emilewicz: każdy dzień postoju kosztował nas 7 mld zł

170
Podziel się:

Minister rozwoju przyznała, że straty zmrożonej gospodarki są olbrzymie. Dlatego zapowiedziała kolejne programy pomocowe, które mają być skierowane do przedsiębiorców i samorządów.

Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że rząd szykuje już kolejny pakiet rozwiązań dla firm.
Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że rząd szykuje już kolejny pakiet rozwiązań dla firm. (PAP, PAP/Leszek Szymański)
bEEDIDeJ

- Przez ostatni miesiąc każdy dzień postoju kosztował polską gospodarkę 7 mld zł - powiedziała w Radiorodzina w piątek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Wicepremier zapowiedziała też, że rząd szykuje już kolejny pakiet rozwiązań dla firm.

Jak zapewniła, szczegóły powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu, kiedy nowa jego odsłona zostanie przyjęta przez rząd.

Zobacz także: Rząd na razie nieugięty ws. lekarzy. "To jest tak nierozsądne, nieetyczne, głupie"

bEEDIDeL

Minister wyjaśniła, że w pakiecie będą z jednej strony dalsze regulacje z zakresu prawa pracy, ale także pewne ułatwienia związane z działalnością samorządu terytorialnego. O co konkretnie chodzi?

Jak wyjaśniła Emilewicz, wpływy z podatku PIT i CIT także do budżetu samorządów są niższe, a zatem w tej szczególnej sytuacji pomóc może wprowadzenie możliwości elastycznego kształtowania budżetu.

bEEDIDeR

Tak, by miały większą możliwość zadłużania się i niewliczania wydatków związanych z pandemią do limitów wydatków samorządowych. Emilewicz przekonywała również, że część pieniędzy z akcyzy, czyli tzw. korkowe, którym dysponują samorządy na walkę z alkoholizmem, mogłoby być przeznaczone na walkę z pandemią.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEEDIDfm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(170)
real+
rok temu
Zlikwidować senat!!!!!Natychmiast!!!!
Lolo
rok temu
Masakra.
Alcapone
rok temu
Ja bym sie wziął za ta grupę ludzi co z państwa ciągnie pieniądze i z opieki, zarabiają niby grosze, a konserwy sprzedają
bEEDIDfn
liks
rok temu
polskie goje się najlepiej doje
Roland
rok temu
Juz Pani niech lepiej niczego nie szuka ! Zapytać przedsiębiorców to powiedzą co trzeba zrobić. To krótko, zlikwidować wszystkie socjale z serii +, przywileje branżowe vel górnicze i nauczycielskie . Uszczelnić system ochrony zdrowia i dopiero mówić o jej reformie . A przedsiębiorcom nie przeszkadzać licznymi stawkami VAT ciągłymi represjami. Podziękować Prezesowi za pomysły raz na zawsze. . Reszta się ułoży zgodnie z ideą wolnego rynku.
...
Następna strona