Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus uderza w turystykę. Branża traci miliardy na epidemii

28
Podziel się

Odwołane loty, zamknięte atrakcje turystyczne i przecenione wycieczki. Epidemia Covid-19 generuje wielomiliardowe straty w branży turystycznej,.

Koronawirus może spowodować gigantyczne straty linii lotniczych.
Koronawirus może spowodować gigantyczne straty linii lotniczych. (East News, Wojtek Laski/East News)
bDzvrubp

Nie będzie ani karnawału w Wenecji, ani Tygodnia Mody w Mediolanie. La Sclala odwołała wszystkie spektakle, a Armani pokazał swoją kolekcję za zamkniętymi drzwiami - wylicza "Rzeczpospolita". Wszystko przez koronawirusa. Tylko we Włoszech z powodu powikłań zmarło już 7 osób. W Chinach dotychczas odnotowano ponad 2,5 tys. przypadki śmiertelne. Na świecie zarażonych jest około 80 tys. osób.

Skutki epidemii najbardziej odczuwa branża turystyczna i transportowa. Polski NFZ również ostrzega przed podróżami m.in do niektórych regionów Włoch.

bDzvrubr
Zobacz także: Koronawirus we Włoszech. Pustki na ulicach miast

Według Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych, spadek przychodów linii lotniczych sięgnie blisko 30 mld dol. Pierwotnie organizacja zakładała, że na całym świecie wszystkie linie zarobią ponad 870 mld dolarów. Liczba pasażerów natomiast wynieść około 4,7 mld.

Zmniejszą się również zyski biur turystycznych bo chętnych na podróże, jakby mniej.

bDzvrubx

Jak wyjaśnia "Rzeczpospolita", sami chińscy turyści w ubiegłym roku wydali na świecie 277 mld dol. W tym szacunki mówią maksymalnie o połowie tej kwoty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzvrubS
KOMENTARZE
(28)
Polak
11 miesięcy temu
No a LOT kupił na górce linie lotnicza... to teraz będzie znowu zrzuta na ratowanie LOT... ciekaw jestem kiedy historyk wykończy wszystkie państwowe spółki
Taa
11 miesięcy temu
Dolar po 4zl. O tanich wakacjach Polacy mogą pomarzyć!
Dobra
11 miesięcy temu
wiadomosc to jest ze na San Escobar nie zanotowano ani jednego przypadku korono-wirusa.
bDzvrubT
lak
11 miesięcy temu
Ciekawi mnie, jak wyglądają doniesienia i statystyki z Turcji, która jest drzwiami Azji do Europy. Czy Erdogan zablokował wszelką informację na temat koronawirusa?
Współczujący
11 miesięcy temu
Branża ma zadyszkę? Ojej jak im współczuję. Tyle się nachapali, że niech odpoczną na jakiś czas od grabienia kasy i windowania cen w kosmos.
...
Następna strona