Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus uziemił 150 samolotów Lufthansy. Niemiecka linia odwołała 7 tys. lotów

Niemiecki linie lotnicze w związku z zagrożeniem koronawirusem oraz względami ekonomicznymi zdecydowały o uziemieniu 125 samolotów krótko- i średniodystansowych oraz 25 samolotów długodystansowych. Jak poinformowała Lufthansa, jej wydajność została zmniejszona o 25 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Frankfurt, Germany - September 17, 2014: Lufthansa Airbus A380 and Boeing 747 aircraft at Frankfurt Airport (FRA). Lufthansa is the German flag carrier and Europe's largest airline with some 665 planes. Frankfurt Airport is its biggest hub. (Frankfurt

"Z powodu nadzwyczajnych okoliczności spowodowanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa i związanym z tym spadkiem popytu, Lufthansa Group zareagowała zmniejszeniem wydajności nawet o 25 procent. Anulowanie trasy i dostosowanie częstotliwości lotów odpowiadają pojemności 150 samolotów" - napisała w oświadczeniu Lufthansa.

Do 9 lutego nie będzie lotów z Polski do Chin.
Koronawirus. LOT zwiesza loty do Chin

Niemieckie linie lotnicze ogłosiły również, że od niedzieli anuluje wszystkie loty do Tel Awiwu i Ejlatu. Już w piątek i sobotę cześć z lotów do Tel Awiwu została odwołana. Ma to związek z przedłużonym przez władze izraelskie zakazem wjazdu obejmującym podróżnych z Niemiec, Szwajcarii i Austrii. W rezultacie skasowane zostały loty Lufthansy, SWISS i Austrian Airlines.

Zobacz też: Koronawirus uderzy w gospodarkę?

Jak poinformował niemiecki przewoźnik do końca marca Lufthansa anuluje w sumie około 7 100 lotów w tym 3750 lotów na 75 lotnisk z Frankfurtu i 3350 lotów na 65 lotnisk z Monachium.

Na liście odwołanych lotów są połączenia m.in. do Włoch, Polski, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Rosji, Francji. Do 24 kwietnia zawieszone zostały loty do Hong Kongu i Seulu. Do 30 kwietnia samoloty tego przewoźnika nie będą też latać do Teheranu.

"Ponadto Grupa Lufthansa ogłosiła dalsze środki redukcji kosztów w obszarze personelu, kosztów materiałowych i budżetów projektów. Obecnie nie można oszacować wpływu na oczekiwane zyski wynikające z bieżących wydarzeń" - czytamy w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2020

KpiarzZnaczy się LOT kupił linie niemiecką w najgorszym z możliwych momencie, popłynie.

06-03-2020

Mądrym trza byćA my będziemy budować megalotnisko iiiiii latawce puszczać albo baki

06-03-2020

ProsteKolejne linie będą ograniczać loty a Ziemia odetchnie...

Rozwiń komentarze (110)