Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Koronawirus w Hiszpanii. Bezrobocie sięga 16 proc.

7
Podziel się:

Epidemia koronawirusa doprowadziła w Hiszpanii do likwidacji ponad 360 tys. miejsc pracy. Na początku stycznia w 47-milionowej Hiszpanii bez zatrudnienia pozostawało 3,89 mln osób.

Koronawirus w Hiszpanii. Bezrobocie sięga 16 proc.
Hiszpania jest jednym z najsilniej dotkniętych gospodarczo przez pandemię krajów (Pixabay)

Głównym powodem wzrostu bezrobocia są restrykcje nałożone w związku z epidemią koronawirusa - informuje PAP.

Z danych hiszpańskiego zakładu ubezpieczeń państwowych wynika, że pod koniec 2020 r. składki pracownicze odprowadzało 360,1 tys. mniej osób niż przed rokiem.

Z komunikatu resortu wynika, że wskutek epidemii zahamowana została po raz pierwszy od sześciu lat tendencja wzrostu liczby pracowników, objętych państwowym systemem ubezpieczeń społecznych. Obecnie jest ich ponad 19 mln osób, czyli prawie o 2 proc. mniej niż pod koniec grudnia 2019 r.

Zobacz także: Szczepionka na COVID-19. Kolejna grupa zawodowa może wskoczyć do etapu pierwszego

Jak poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej w Madrycie sekretarz stanu ds. pracy Joaquin Perez Rey, na koniec 2020 r. poziom bezrobocia wyniósł w Hiszpanii nieznacznie poniżej 16 proc.

Przedstawiciel rządu Pedra Sancheza oszacował, że na początku stycznia w 47-milionowej Hiszpanii bez zatrudnienia pozostawało 3,89 mln osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
vamos!
rok temu
U Niemca nie ma kto zbierac ogorkow i szparagow,bo Polacy juz nie chca takiej pracy,wiec moze "pracowici" Hiszpanie sie skusza? Tylko niech zapomna o sjescie.
Xxxx
rok temu
Dobrodziejstwo ue załatwili Grecję Hiszpanie Portugalię Anglia juz nie potrzebna to wprowadzają clo. Nas nie oszczędzili. Teraz cala Europa będzie robić na stary benelux
Europejski
rok temu
Ciekawe ile dodrukują tych naszych pieniędzy aby na kośc iół, tvpis, pinceta + wystarczyło.
jasne
rok temu
gdyby pelo rzadzilo byloby u nas jeszcze gorzej niz w hiszpani
Olo
rok temu
Mi z obliczeń danych podanych w artykule z hvj nie wychodzi 16% . Proponuje żeby autor wziął korepetycji w podstawowej z obliczania procentowy.