Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koronawirus w Hiszpanii. Nawet 600 tys. euro kary za złamanie obostrzeń sanitarnych

3
Podziel się:

Nawet do 600 tys. euro kary zapłacą podmioty gospodarcze, które nie stosują się do restrykcji sanitarnych. W ten sposób rządy wspólnot autonomicznych Andaluzji i Katalonii chcą walczyć z koronawirusem, który paraliżuje tamtejsze regiony.

Koronawirus w Hiszpanii. Rekordowe kary za złamanie obostrzeń w Andaluzji i Katalonii.
Koronawirus w Hiszpanii. Rekordowe kary za złamanie obostrzeń w Andaluzji i Katalonii. (PAP/EPA)
bECLcqhx

Za złamanie zasad reżimu sanitarnego w Andaluzji trzeba będzie zapłacić od 100 do 600 tys. euro kary - informuje internetowy serwis brytyjskiego tabloidu "Daily Mail". Lekceważenie obostrzeń kosztować będzie maksymalnie 600 tys. euro kary również w Katalonii - podaje kataloński serwis VilaWeb25.

Najwyższa kara jest przewidziana dla wszelakich organizacji, podmiotów gospodarczych, lub też stowarzyszeń. W ich przypadku minimalna kara wynosi 60 tys. euro. Express.co.uk podaje również, że władze Andaluzji mogą co najmniej na 5 lat zakazać działalności organizacji, które łamią restrykcje.

60 tys. euro było dotychczas najwyższą kwotą, jaką można było otrzymać za tego typu przewinienie. Teraz jest górna granica kar za ciężkie naruszenie. Dolna natomiast - 3001 euro.

bECLcqhz
Zobacz także: Zobacz też: Obowiązkowe maseczki na ulicach. "Możemy wdrażać działania w powiatach"

Za najlżejsze przewinienie (np. brak maseczki) trzeba będzie liczyć się z karą od 100 euro do 3 tys. euro.

Nowe stawki kar to efekt wzrostu zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Hiszpanii. W ciągu minionej doby odnotowano 5780 zakażeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECLcqia
KOMENTARZE
(3)
Andy
rok temu
A w Polsce prawnicy oferowali swoje usługi, by uniknąć kar za brak maseczek, czy niezachowanie dystansu. I Co teraz? Mamy wzrost zakażeń - podziękujmy także bandyckim prawnikom.
Łoić do bulu
rok temu
Rząd polski powinien wziąć przykład z Hiszpanii. Przecież to 'europejczycy' których tak kochaja Totalni.
Xan
rok temu
Nie ma turysty, to się kombinuje. Hiszpanio żal 😊
bECLcqib