Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Poczta Polska przywraca wysyłanie przesyłek do kolejnych państw

4
Podziel się:

Od 1 czerwca przesyłki Polaków wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej trafią do Monako oraz Andory. Ponadto do Irlandii klienci operatora będą mogli wysłać paczki, o czym poinformowała spółka. Przywrócona zostanie także usługa "Doręczenie na życzenie".

Trwa "odmrażanie" połączeń Poczty Polskiej z innymi państwami.
Trwa "odmrażanie" połączeń Poczty Polskiej z innymi państwami. (Flickr)
bEsmZFDV

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, od 1 czerwca można ponownie nadać paczkę do Irlandii - zarówno zwykłą, jak i priorytetową. Przywrócone zostało także połączenie z Andorą i Monako. Od poniedziałku wznowione jest również przyjmowanie zagranicznych przekazów pieniężnych do Watykanu.

W komunikacie podkreślono, że zawieszone nadal pozostają przekazy pieniężne do Armenii oraz Egiptu. Realizacja przekazów zagranicznych w przypadku pozostałych państw pozostaje bez zmian.

Od poniedziałku wróciła również usługa "Doręczenie na życzenie". Umożliwia ona klientom zamówienie ponownego doręczenia awizowanej przesyłki poleconej, która może trafić pod adres na niej wskazany.

bEsmZFDX
Zobacz także: Zobacz też: Wybory prezydenckie. "W jakimś zakresie wykorzystamy to, co przygotowała Poczta Polska"

Od 30 maja zniesiony został również limit klientów w placówkach pocztowych. Nie zwalnia to jednak odwiedzających z przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Chodzi tutaj o obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie odpowiedniej odległości - zarówno od okienka, jak i od pozostałych klientów.

"Zamrożenie" połączeń z innymi państwami Poczta Polska wprowadziła 14 marca w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Przesyłki EMS ponownie trafiają do: Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy i Niemiec. Przesyłki GLOBAL Express do: Danii, Estonii, Finlandii, Litwy i Łotwy i Niemiec. Przed kilkunastoma dniami operator pocztowy "odmroził" przesyłkowe połączenie z Chinami po blisko trzymiesięcznym zawieszeniu.

bEsmZFEd

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsmZFEy
KOMENTARZE
(4)
qwrywr6u
rok temu
Poczta Polska to dno i kupa mułu.Kiedyś wydawałem na przesyłki międzynarodowe nawet 20 tyś pln rocznie ale od kiedy zlikwidowali przesyłki ekonomiczne i podnieśli cenę lotniczych (priorytetowych) przestało się opłacać. Druga sprawa to brak paczkomatów. Jak mam iść na pocztę, odstać w kolejce a jeszcze zdążyć w godzinach urzędowania to mi się odechciewa. Od 2 lat już nie odebrałem ani jednej przesyłki pocztą. Jak dla mnie to mogą zdechnąć.
Hhmmm
rok temu
Do Arabii nie wysyłają nadal... Do wielu krajów Azji tak samo..mamy tylko lekkie popuszczenie i nic wicej..
walęwas
rok temu
To Francji , Rosji ta nędzna poczta nie obsługuje ?
bEsmZFEz
pocztaZdzierc...
rok temu
To wysyłanie paczek to koszt dobrego jedzenia przez tydzień.