Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Poczta Polska przywraca wysyłanie przesyłek do kolejnych państw

Od 1 czerwca przesyłki Polaków wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej trafią do Monako oraz Andory. Ponadto do Irlandii klienci operatora będą mogli wysłać paczki, o czym poinformowała spółka. Przywrócona zostanie także usługa "Doręczenie na życzenie".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Trwa "odmrażanie" połączeń Poczty Polskiej z innymi państwami.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, od 1 czerwca można ponownie nadać paczkę do Irlandii - zarówno zwykłą, jak i priorytetową. Przywrócone zostało także połączenie z Andorą i Monako. Od poniedziałku wznowione jest również przyjmowanie zagranicznych przekazów pieniężnych do Watykanu.

W komunikacie podkreślono, że zawieszone nadal pozostają przekazy pieniężne do Armenii oraz Egiptu. Realizacja przekazów zagranicznych w przypadku pozostałych państw pozostaje bez zmian.

Od poniedziałku wróciła również usługa "Doręczenie na życzenie". Umożliwia ona klientom zamówienie ponownego doręczenia awizowanej przesyłki poleconej, która może trafić pod adres na niej wskazany.

Zobacz też: Wybory prezydenckie. "W jakimś zakresie wykorzystamy to, co przygotowała Poczta Polska"

Od 30 maja zniesiony został również limit klientów w placówkach pocztowych. Nie zwalnia to jednak odwiedzających z przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Chodzi tutaj o obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie odpowiedniej odległości - zarówno od okienka, jak i od pozostałych klientów.

"Zamrożenie" połączeń z innymi państwami Poczta Polska wprowadziła 14 marca w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Przesyłki EMS ponownie trafiają do: Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy i Niemiec. Przesyłki GLOBAL Express do: Danii, Estonii, Finlandii, Litwy i Łotwy i Niemiec. Przed kilkunastoma dniami operator pocztowy "odmroził" przesyłkowe połączenie z Chinami po blisko trzymiesięcznym zawieszeniu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-06-2020

walęwasTo Francji , Rosji ta nędzna poczta nie obsługuje ?

02-06-2020

pocztaZdziercyTo wysyłanie paczek to koszt dobrego jedzenia przez tydzień.

02-06-2020

HhmmmDo Arabii nie wysyłają nadal... Do wielu krajów Azji tak samo..mamy tylko lekkie popuszczenie i nic wicej..

Rozwiń komentarze (4)