Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Szczepienia właśnie ruszyły

8
Podziel się

W niedzielę rano przeciwko koronawirusowi zaszczepiły się pierwsze osoby w Polsce. Byli to medycy ze szpitala MSWiA w Warszawie. Właśnie rusza program szczepień w całym kraju.

Koronawirus w Polsce. Szczepienia właśnie ruszyły
W niedzielę pierwsze osoby zostały zaszczepione przeciwko koronawirusowi (PAP, PAP/Leszek Szymański, Leszek Szymañski)
bDIeeArV

W niedzielę z samego rana ruszył program, który ma być kamieniem milowym w walce z koronawirusem. W szpitalu MSWiA w Warszawie zaszczepiono naczelną pielęgniarkę szpitala Alicję Jakubowską, dyrektora Waldemara Wierzbę, ratownika Sławomira Butkiewicza, dr Agnieszkę Szarowską i diagnostę Angelikę Aplas.

Przypomnijmy, że dzięki wykonanym przez Unię Europejską zamówieniu Polska oraz inne kraje członkowskie otrzymały w niedzielę pierwsze partie szczepionek. Do naszego kraju trafiło 10 tysięcy dawek preparatu.

Pierwsze szczepienia odbyły się w szpitalu MSWiA w Warszawie, kolejne odbywają się w 72 szpitalach węzłowych w całym kraju. Kto pierwszy może liczyć na szczepionkę? Kto jest następny w kolejce? O tym pisaliśmy więcej w money.pl.

bDIeeArX
Zobacz także: Szczepionka na COVID-19 w Polsce. Alicja Jakubowska zaszczepiona jako pierwsza

"Żeby nie było tak, że ja tylko szczepię, także poddaję się szczepieniom" - powiedziała lekarka Agnieszka Szarowska, dodając, że na pewno została zaszczepiona, bo to poczuła.

Agnieszka Szarowska wyjaśniła, że każda zaszczepiona osoba nie powinna opuścić lokalu przez 15 minut po zabiegu, gdyż "po każdym nowym preparacie mogą wystąpić reakcje alergiczne, wstrząs anafilaktyczny, w związku z tym prZez 15 minut trzeba przebywać w lokalu pod opieką personelu" - wyjaśniła Szarowska.

bDIeeAsd

Po dr Szarowskiej szczepieniu poddała się także Angelika Aplas, jedna ze szpitalnych diagnostów laboratoryjnych CSK MSWiA. "Myślę, że dla wszystkich ta szczepionka ma duże znaczenie, cały świat czekał od początku pandemii na szczepionkę i mam nadzieję, że jeśli Polacy tłumnie i chętnie ruszą na szczepienia, to w końcu wrócimy do normalności" - powiedziała Angelika Aplas.

Wcześniej w CSK MSWiA zaszczepiono naczelną pielęgniarkę szpitala Alicję Jakubowską oraz dyrektora CSK MSWiA prof. Waldemara Wierzbę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIeeAsy
Źródło:
KOMENTARZE
(8)
Moje ciało!
2 miesiące temu
Poczekam jednak na szczepionkę, za której ew skutki odpowiedzialność będzie brał producent. Królikom doświadczalnym życzę zdrowia w nowym roku i żeby nie rodziły im się upośledzone dzieci, których płodu nie będą mogli usunąć.
Józef
2 miesiące temu
A to była rzeczywiscie szczepionka, a nie placebo ?
nick
2 miesiące temu
Nasz prezydent daje przykład... Co do szczepień, to trochę mało się mówi, że będzie się trzeba szczepić regularnie co pół roku, do czasu aż koronawirus wyginie, chyba, że nie wyginie i jak grypa do końca życia na szczepionkach... pierwsze finansujemy wszyscy z podatków, a potem?
bDIeeAsz
miahu
2 miesiące temu
Nie widziałem, żeby ja zaszczepili szczepionka covid-19, podali jej płyn, może witaminy nie wiem co.
Polak
2 miesiące temu
Nie wieżę ani w dobro tej szczepionki ani w jej skuteczność. Ale gdyby nie PiS to byłby wolny kraj. Pozdrawiam