Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
09.06.2020 13:07

Koronawirus w Polsce. Wrócą obostrzenia? Szumowski: Rozważamy to

- Do obostrzeń zawsze można wrócić i takie scenariusze rozważamy. Ale drugiego lockdownu na pewno nie będzie - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w RMF FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(YouTube.com)
Koronawirus w Polsce. Drugiego lockdownu na pewno nie będzie - mówi Łukasz Szumowski

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało że jest 205 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Przybyło 6 kolejnych zgonów na Covid-19. Łącznie stwierdzono już 27 365 zakażeń wirusem SARS-CoV-2, zmarło w sumie 1 172 osoby.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ostrzegł, że w rządzie jest rozważany powrót do obostrzeń, ale "nie da się zrobić lockdownu ponownie". - Mam wrażenie, że Polacy w ogóle już zapomnieli, że mamy epidemię - stwierdził minister w RMF FM.

Jednocześnie wyjaśnił, że duży wzrost dziennej liczby nowych przypadków wynika z prowadzenia badań przesiewowych m.in. w śląskich kopalniach.

- Pamiętajmy, że jeszcze są 2 kolejne ogniska. Jedno jest w szpitalu w województwie łódzkim. To jest model epidemii ogniskowej i taką będziemy mieli. My nie kończymy epidemii, żeby była jasność. Nadal mamy epidemię i nadal będziemy mieli zachorowania, zresztą w różnych krajach obserwujemy wzrosty co jakiś czas - dodał szef resortu zdrowia.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2020

MartaJak można luzować turystykę i shopping a szkół nie. Nasze dzieci mają ogromną luke niewiedzy. Poza tym ludzie kompletnie się nie stosują do zasad … Czytaj całość

09-06-2020

tatko weselnyczekamy jeszcze na wesela i inne imprezy rodzinne i okolicznościowe. wtedy ognisk nie zabraknie

09-06-2020

alekpis za dużo nakradł? chca więcej? ;/

Rozwiń komentarze (17)