Notowania

gospodarka
14.03.2020 15:16

Koronawirus w Polsce zamyka kolejne firmy. Ikea nie otworzy sklepów, bukmacher punktów dla graczy

Zamknięte galerie handlowe, restauracje, kluby, siłownie oraz… punkty bukmacherskie. Fortuna - jedna z największych firm bukmacherskich w Polsce - zdecydowała o zamknięciu wszystkich swoich punktów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
(Fot: PAP/Grzegorz Michałowski)

Koronawirus jest już w Polsce, idą spore zmiany w naszych zachowaniach. Jeżeli możemy, powinniśmy zostać w domu. W odpowiedzi na decyzję premiera Mateusza Morawieckiego i wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego firmy podejmują decyzje o zamykaniu swoich oddziałów.

I tak zakupów nie zrobimy np. w Ikei. Decyzje o zamknięciu lokali podjęła również firma bukmacherska Fortuna.

- W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, w trosce o zdrowie klientów i pracowników, podjęliśmy decyzje o zamknięciu od 15 marca na najbliższe dwa tygodnie wszystkich własnych naziemnych punktów Fortuny - poinformowali przedstawiciel firmy w mediach społecznościowych.

Zobacz także: Jak walczyć z pandemią koronawirusa? Najważniejsze informacje

Warto pamiętać, że w tej chwili ograniczenia dot. sklepów dotyczą tylko niektórych branż i wyłącznie sklepów mieszczących się w galeriach handlowych (o powierzchni większej niż 2 tys. metrów kwadratowych).

I tak handel wyborami tekstylnymi, odzieżą, obuwiem, meblami, sprzętem oświetleniowy, sprzętem RTV i AGD oraz artykułami piśmiennymi i księgarskimi w galeriach handlowych od dziś - 14 marca - jest zabroniony.

Które sklepy w galeriach handlowych mają pozostać zamknięte? Te, które działają w centrach o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych i handlują:

- Wyrobami tekstylnymi
- Wyrobami odzieżowymi
- Obuwiem i wyrobami skórzanymi
- Meblami i sprzętem oświetleniowym
- Sprzętem radiowo-telewizyjnym lub sprzętem gospodarstwa domowego
- Artykułami piśmiennymi i księgarskimi

Wciąż otwarte mogą być punkty usługowe, czyli na przykład banki, pralnie, oddziały operatorów komórkowych. Jednocześnie otwarte są sklepy spożywcze oraz apteki. Na liście sklepów do zamknięcia nie ma również marketów budowlanych.

Tagi: gospodarka, gospodarka polska, gospodarka wiadomości, koronawirus w Polsce, zamknięte sklepy
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2020

OlaA LeryMery w centrach handlowych w Poznaniu nakazuje przychodzenia do pracy swoim pracownikom, chociaż klientów brak.

15-03-2020

al2Koronawirus to nie okazja do ekstra urlopu.Ten który przysługuje wg kodeksu zapewne dostaniesz ,jak poprosisz.Aby kraj funkcjonował trzeba … Czytaj całość

15-03-2020

sokWeszłam na stronę duńską - tam rząd zrekompensuje straty wszystkim pracownikom. A jak firma się zamyka, to wszyscy idą na wysokie zasiłki dla … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (98)