Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Wielka Brytania stracić może trzecią część gospodarki

Gospodarka Wielkiej Brytanii może skurczyć się o 35 proc. - wynika z analiz brytyjskiego Biura Odpowiedzialności Budżetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr.com)
Czarne chmury nad Londynem. Gospodarka zwolni. Wzrośnie bezrobocie. (Fot: Sean MacEntee CC Flickr)

Drugi kwartał może okazać się poważnym problemem dla gospodarki Wielkiej Brytanii. Może się ona skurczyć o 35 proc. - oceniło Biuro Odpowiedzialności Budżetowej, którego analizy przedstawiła Polska Agencja Prasowa.

Zdaniem analityków, deficyt budżetowy w roku finansowym 2020/21 może sięgnąć aż 273 mld funtów. To pięć razy więcej niż wcześniej szacowano. To odpowiadałoby 14 proc. PKB i byłoby największą wartością od II wojny światowej - wskazuje PAP.

Zobacz również: Koronawirus godzi w biznesy. Miliony w zamian za udziały?

Natomiast stopa bezrobocia na Wyspach w wyniku kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa może wzrosnąć do 10 proc. Obecnie bezrobocie w Wielkiej Brytanii obecnie wynosi 3,9 proc.

Biuro Odpowiedzialności Budżetowej jest przekonane, że w momencie zniesienia restrykcji, gospodarka zacznie się rozpędzać. W efekcie odbicia w długim terminie poważnych szkód gospodarczych nie będzie - podaje PAP.

Prognoza ta jednak opiera się na założeniu, że izolacja trwać będzie 3 miesiące, a przez kolejne 3 ograniczenia będą stopniowo znoszone.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-04-2020

MariaLepiej zajmijcie się swoim polskim deficytem a brytyjski zostawcie w spokoju,oni sobie poradzą bo to bogate państwo w przeciwieństwie do Polski.

14-04-2020

raftrzeba wystawic rachunek Chinom. To przynajmniej ich skloni do zamkniecia tzw . mokrych marketow gdzie zabija sie wszystko ci sie rusza.

14-04-2020

alexCzas obecny zbliża się ku końcowi, Nowa Era nastąpi wg zapowiedzi ewangelisty św. Jana Apostoła w Apokalipsie. Bóg w Trójcy Jedyny uczyni wszystko … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)