Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Wielka Brytania uruchamia fundusze na ratowanie gospodarki

Brytyjski rząd zapowiedział ogromny pakiet pożyczek w celu wsparcia gospodarki i dotacji dla przedsiębiorstw w ramach walki ze skutkami pandemii koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
- Musimy działać tak, jak każdy rząd w sytuacji wojny - zapowiedział Boris Johnson. (Fot: AP POOL/Associated Press/East News)

Rząd Borisa Johnsona zapowiedział pomoc dla linii lotniczych i branży hotelarsko-gastronomicznej oraz w zakresie kosztów pożyczek mieszkaniowych - donosi Bloomberg. Ministrowie zobowiązali się również do udzielenia pożyczek rządowych o wartości 330 mld funtów na rzecz walczących z kryzysem wywołanym epidemią przedsiębiorstw.

Koronawirus dotarł do Polski. Pytanie, jak mocno ucierpi na tym polska gospodarka
Koronawirus uderzy w polską gospodarkę. Oto najnowsze prognozy

To równowartość 15 proc. PKB Wielkiej Brytanii. Każda firma, która potrzebuje gotówki na opłacenie czynszu, dostawców lub zakupu akcji, będzie ją miała - pisze Bloomberg.

Dodatkowo rząd w tym roku budżetowym przeznaczy 20 mld funtów dotacji dla przedsiębiorstw oraz w celu obniżenia podatków. Natomiast dla zwiększenia płynności finansowej wśród większych firm uruchomiono wspólnie z Bankiem Anglii nowy instrument pożyczkowy. Ma on umożliwić pozyskanie tzw. "taniego, łatwo dostępnego papieru komercyjnego”.

Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz zapewnił wsparcie dla klientów banków.
Koronawirus. Banki pomogą Polakom. Kowalski i firmy na wakacje kredytowe

- Musimy działać tak, jak każdy rząd w sytuacji wojny i robić wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać naszą gospodarkę - powiedział premier Johnson w środę podczas konferencji prasowej w Londynie.

Również brytyjski Urząd ds. Odpowiedzialności Budżetowej przyrównał zagrożenie dla gospodarki do wojny światowej i wezwał do dużych wydatków na wsparcie firm.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

PolokKidawa by powiedziała - Sory, tak natura chciała. Trzeba poddać się naturalnej selekcji. Do roboty Poloki! - takie są rządy PO. Super!

17-03-2020

Observer GBKoronawirus w Anglii to "przyzwolenie " na eutanazję chorych , starców i małych chorych dzieci. Ale jak Anglicy obudzą się po iluś ??.000 … Czytaj całość

17-03-2020

nickijak na każdej wojnie tak i na koronawirusie najwięcej zarobią żydowskie rodziny bankierskie

Rozwiń komentarze (256)